Pelplin świętował dni miasta w internecie

Dni Pelplina 2020 (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Pelplin świętował dni miasta w internecie

zobacz galerię zdjęć: 19
Za nami kolejne Dni Pelplina, które w tym roku miały zupełnie inną formę niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą pandemii koronawiursa, która uniemożliwiała organizację święta miasta w tradycyjnej formie. Stąd też samorząd Gminy Pelplin postanowił, by tegoroczne obchody Dni Pelplina świętować za pośrednictwem internetu.
Na potrzeby organizacji wydarzenia specjalnie przygotowano studio nagraniowe, skąd w trakcie dwóch dni, 6 i 7 czerwca, został wyemitowany program pod nazwą Internet(n)owe Dni Pelplin@2020. Transmisja została podzielona na bloki programowe i była dostępna do oglądania na żywo za pośrednictwem kanału YouTube oraz facebooka.

Podczas dwudniowych transmisji na widzów czekało bardzo dużo atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla swoich widzów bardzo ciekawy program. Podczas Internet(n)owych Dni Pelplin@2020 można było posłuchać licznych wywiadów, m.in. z samorządowcami, gwiazdami, podróżnikami, muzykami, sportowcami, duchowieństwem oraz innymi ciekawymi osobami, które podzieliły się swoimi historiami, doświadczeniami oraz wiedzą. Było też sporo okazji do powspominania poprzednich edycji Dni Pelplina oraz wizyty Jana Pawła II w Pelplinie, na pamiątkę której obchodzone jest właśnie święto miasta. Mocnym punktem programu była kuchnia, w której w sobotni poranek gotował Rafał Reda - doświadczony kucharz pracujący na co dzień w restauracji "Full Dining" z poleceniem Michelin. Z kolei po południu jego miejsce zajęła Pani Krystyna Gierszewska - regionalistka i autorka książek kucharskich, która przybliżyła widzom tajniki kuchni kociewskiej. Z kolei dla osobom lubiącym aktywność fizyczną, bez wątpienia przypadło do gustu spotkanie z Martą Alaszkiewicz - instruktorką fitness, która opowiedziała o tym jak trzymać dobrą formę i zaprezentowała kilka ćwiczeń. W programie nie zabrakło także występów muzycznych i wokalnych, które pozwoliły choć na chwilę poczuć klimat poprzednich edycji Dni Pelplina. Z kolei miłośnicy e-sportu docenili odbywający się w ramach Internet(n)owych Dni Pelplin@ 2020 turniej FIFA, który został zorganizowany wspólnie z Media Markt.

Dla oglądających Internet(n)owe Dni Pelplin@ 2020 organizatorzy przygotowali liczne konkursy SMS-owe z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy konkursów walczyli o: telewizor Philips, rowery, tablety HUAWEI, głośniki JBL, grilla ogrodowego, odkurzacz Amica, kosze wędlin, sękacze, piłki EURO 2020 oraz wiele innych upominków.
To były bez wątpienia niezapomniane obchody święta miasta, które na długo zostaną zapamiętane przez mieszkańców Gminy Pelplin i nie tylko. Dzięki nietypowej formie Dni Pelplina 2020 skupiły bowiem przed urządzeniami z dostępem do Internetu rzesze widzów z różnych zakątków kraju oraz zagranicy.

Sponsorami wydarzenia byli: sklep Media Markt, Bank Spółdzielczy w Skórczu, Zakład Masarski Rąbała, Piekarnia MELER, GAMAR Wytwórnia opakowań z tektury falistej, Zakład Remontowy Budowlany Krzysztof Cwajda, GPEC Pelplin, Salon Rowerowy Szprychy.com oraz Tomasz Zaborowski
Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Powtórkę Internet(n)owe Dni Pelplin@ 2020 można zobaczyć tutaj:

Sobota, 6 czerwca 2020
blok poranny, godzina 9:00 - 11.00


blok popołudniowy, godz. 15.00 - 16.30


blok wieczorny, godz. 20.00-23.00


Niedziela, 7 czerwca 2020


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  Marian KOD _gość

  10.06.2020, 05:59

  Tam mają internet?

  Trzeba im go odciąć, bo to wyborcy pis.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +5

  Marian_gość

  10.06.2020, 07:21

  A w Tczewie mamy wiecznie trwające dni patusów i imbecyli.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.