Prowadzisz działalność za granicą? Tczewski ZUS organizuje dla Ciebie szkolenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Prowadzisz działalność za granicą? Tczewski ZUS organizuje dla Ciebie szkolenie
Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie organizuje 11 września 2019 r. bezpłatne szkolenie dla prowadzących działalność gospodarczą.

Zaświadczenie A1 to ważny dokument dla osób, które przemieszczają się zawodowo na obszarze UE, EOG lub Szwajcarii. Jego posiadacz podlega wyłącznie przepisom państwa, które go wydało, a nie tego z którym związany jest zawodowo. Dzięki temu nie musi podlegać ubezpieczeniom w państwie, w którym przejściowo pracuje.

Program szkolenia obejmuje omówienie dotyczące zasad ubezpieczeń w przypadku przeniesienia prowadzenia działalności do innego kraju UE, prowadzenia działalności w kilku jej państwach, a także delegowania pracownika do pracy w kraju UE oraz wykonywania pracy najemnej w kilku państwach UE.

- Szkolenie w formie prezentacji multimedialnej rozpocznie się o 10.00 i potrwa około 2 godzin. Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmujemy mailowo pod adresem: alicja.diller@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 530 97 13. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • uwaga..._gość

  05.09.2019, 21:23

  faktem jest,

  ...faktem jest, że prowadząc działalność gospodarczą za granicą o wiele lepiej rejestrować firmę w Czechach lub na Słowacji. Wcale nie skomplikowane, a pozwalające zaoszczędzić całkiem zacną kwotę oraz zapewnić lepsze warunki emerytalne na przyszłość. Zachowacie wszystkie prawa do opieki medycznej w ramach przepisów EU. Dotyczy to również wykonujących zawód lekarza na kontrakt w jednostce samorządowej. Obliczono, że taki prosty myk pozwala pozostawić w portfelu ok. 1.4-1.7 tyś zł./m. Kwota nie do pogardzenia oraz spicie spokojnie. Żaden polski urząd Wam tego nie doradzi, ponieważ z Was żyją ...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.