Korzystasz z AmberGO? To oznakowanie jest dla Ciebie

(fot. GTC Transport Company)
Tczew - Korzystasz z AmberGO? To oznakowanie jest dla Ciebie
Z końcem kwietnia na wjazdach na A1 pojawiło się dodatkowe oznakowanie na bramkach dedykowanych dla systemu AmberGO.

- Obserwując zachowania kierowców korzystających z automatycznego systemu płatności AmberGO na dedykowanych dla tego systemu bramkach AmberOne Autostrady A1, zauważyliśmy, że często mają problem z właściwym określeniem strefy spowolnienia prędkości, w której następuje odczyt numeru rejestracyjnego przez kamerę. Skutkuje to podjeżdżaniem pod sam szlaban (za daleko), następnie cofaniem i ponownym podjeżdżaniem pod szlaban. Wykonywanie zbędnych manewrów opóźnia przejazd na bezobsługowych bramkach i zaburza płynność ruchu, wbrew intencjom systemu. Dlatego Operator Autostrady zaproponował wdrożenie rozwiązania, które pozwoli ograniczyć opisane wyżej sytuacje i tym samym zwiększy funkcjonalność systemu AmberGO. - tłumaczy Anna Kordecka, rzeczniczka GTC.


Z końcem kwietnia na bramkach dedykowanych dla systemu AmberGO oznakowane zostaną strefy, w których powinna znajdować się tablica rejestracyjna tak, aby kamera zlokalizowana na słupach za szlabanem mogła dokonać poprawnego odczytu numerów. Oznakowanie stref polegać będzie na wymalowaniu na nawierzchni niebieskiego prostokąta z symbolem kamery pośrodku.

- Mamy nadzieję, że dodatkowe oznaczenie obszaru odczytu tablic usprawni przejazd przez bramki i zwiększy efektywność systemu AmberGO. Aktualnie już ponad milion kierowców korzysta z tego nowoczesnego rozwiązania skutecznie zmniejszającego zatory na bramkach. - dodaje Kordecka.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  on_gość

  29.04.2022, 09:37

  te kamery nie potrafią czytać tablic indywidualnych, nie wiedzą czy jest oznaczenie na początku numeru tablicy GO czy G0 i trzeba parę razy podjeżdżać a kierowcy z tyłu oczywiście myślą co za łoś wjechał nie w tą bramkę co trzeba... jeszcze duuuużo będzie takich sytuacji dopóki jakiś informatyk nie poklika właściwie w programie. Można pisać reklamacje do AmberGo ale im to wisi...

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx8.xx1 
 • +1

  Amber_gość

  29.04.2022, 12:16

  reklamacje AmbeGgo

  Może powodem jest to że ilość takich indywidualnych tablic jest znikoma i dlatego " im to wisi...".

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx8 
 • Kierowca_gość_gość

  29.04.2022, 15:47

  Może to pomoże...

  Mam auto z rej GTC.. A i tak niektóre kamery mają problem z odczytaniem. Np. Kamera na zjeździe Stanisławie, ta po prawej stronie (z obsługą) nie odczytuje tablicy rej. Podczas, gdy ta po lewej stronie szybko odczytuje i szlaban się podnosi. Pewnego razu podjeżdżam pod bramki, kamera nie odczytała, wsteczny, do przodu, wsteczny, do przodu i tak kilka razy. W końcu otwiera się okienko i pani inkasentka krzyczy: Przestanie Pan tak jeździć? Nie mogę numerów odczytać bo się Pan za bardzo kręci!!! Taka to automatyzacja jest :))

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.