Ta mapa pokaże każdą tragedię na polskich drogach

Uwaga wypadek (fot. tcz.pl)
Ta mapa pokaże każdą tragedię na polskich drogach
21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, codziennie, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dane dostępne na mapie dotyczącą wypadków w okresie wakacyjnym z podziałem na:


- wszystkie wypadki,
- ostatnią dobę,
- zdarzenia od początku wakacji,
- wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni od zdarzenia.

Kliknięcie w konkretny punkt na mapie będzie pozwalać na poznanie bardziej szczegółowych informacji o konkretnym zdarzeniu drogowym.

Schemat mapy Polski zawiera zamieszczone na niej punkty w kolorze czarnym i w kolorze żółto-czerwonym. Funkcja cieniowania (natężenia barwowego) poszczególnych województw odpowiada odnotowywanej skali zdarzeń drogowych. Punkty w kolorze czarnym oznaczają miejsca, gdzie doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji, natomiast punkty w kolorze żółto-czerwonym miejsca, gdzie w ostatniej dobie doszło do wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wspomniana mapa Polski z zaznaczonymi na niej punktami ma charakter poglądowy.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych na terenie całego kraju, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Mapę można znaleźć tutaj.

BRD KGP

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  uhnij_gość

  22.06.2024, 07:40

  Co ta mapa niby zmienia ? Tu trzeba kontrolować

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
 • +1

  qq_gość

  22.06.2024, 07:53

  z czego to jest kopia? bo przecież nibyredaktorki tak składnie ny nie napisali.

  Odpowiedz
  IP: 169.150.xx8.xx1 
 • +1

  obi_gość

  22.06.2024, 07:58

  strata pieniędzy

  Strata pieniędzy i zasobów ludzkich. Policja powinna być na ulicach i granicy a nie zajmować aplikacjami i ich aktualizacją! To jest niegospodarność suweren powinien wystawić za to fakturę nie po to płacą podatki żeby sztuczne stanowiska utrzymywać

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx5.xx0 
 • +1

  Ja_gość

  22.06.2024, 10:16

  Mapa stoi pusta.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx4 
 • Wiadomka_gość

  22.06.2024, 18:24

  Remisja

  tnij.tcz.pl/?u=7d78f8

  Odpowiedz
  IP: 80.51.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA