Wyeliminowali z ruchu trzech kierowców stwarzających zagrożenie

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Wyeliminowali z ruchu trzech kierowców stwarzających zagrożenie
Codzienna praca tczewskich policjantów z wydziału ruchu drogowego ma jeden zasadniczy cel - zapewnić bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Wczoraj, przyniosła wymierne efekty - funkcjonariusze zatrzymali kierujących, którzy stwarzali realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Pierwszym zatrzymanym był 38-letni mężczyzna, który kierował oplem, mimo że nie miał do tego uprawnień.

- Jednak to nie był jedyny powód jego zatrzymania. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Jarocina był poszukiwany przez sąd rejonowy w związku z karą 142 dni więzienia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie swoją karę. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Tego samego dnia tczewscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy nie powinni być za kierownicą.

- Pierwszy z nich, 50-letni mężczyzna, jechał motocyklem marki Suzuki, mimo że posiadał aż 3 aktywne zakazy prowadzenia wszelakich pojazdów mechanicznych. Kolejnym zatrzymanym do kontroli drogowej był 42-letni kierowca skody, który również jechał z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez sąd rejonowy w Toruniu. Policjanci zabezpieczyli jego auto na policyjnym parkingu, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. - dodaje policjantka.


Wobec obu mężczyzn sporządzono wniosek o ukaranie, który zostanie przekazany do sądu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +5

  X_gość

  10.10.2023, 13:19

  Wszyscy się śmieją z prawa, z orzeczonych wyroków o prawomocnym zakazie prowadzenia pojazdów... Teraz pójdzie kolejny wniosek o ukaranie, i co? Gość nie zapłaci i co mu zrobią? Komornik będzie ściągał przez lata, aż do następnej kontroli, która jak będzie miał pecha nastąpi po kilku latach... Konfiskata mienia i skierowanie na roboty publiczne rozwiążą lepiej ten problem.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +1

  gosc_gość

  10.10.2023, 15:00

  Ja statystycznie jestem kontrolowany

  raz na....'Ćwierć wieku'. Pierwsza kontrola to zaraz po zdaniu prawka. Ostatnia zimą tego roku, trochę sama przeze mnie wymuszona (szwędanie sie nocą po Tczewie wokól radiowozów). Nie pracuję w PL więc po mieście poruszam się w godzinach 10-14. Nie 'łapią' mnie żadne 'trzeźwe poranki' i inne tego typu kontrole. Jedynym grzechem jest prędkość na autostradzie ale tam aut co jadą 200+ raczej nie gonią.

  Cytuj
  IP: 146.23.xx6.xx5 
 • -6

  xx_gość_gość_gość

  10.10.2023, 13:43

  No i co z tego? "Chwała bohaterom" mamy mówić?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx1 
 • +4

  _gość

  10.10.2023, 14:55

  ty musisz mówić :

  Boże daj rozum

  Cytuj
  IP: 159.205.xx0.xx1 
 • -1

  fghfgh_gość

  11.10.2023, 17:47

  ludzie, słyszeliście, że nasi naukowcy wynaleźli lek, który natychmiast zatrzymuje wypadanie włosów i rozpoczyna proces regeneracji. to naprawdę fajna rzecz, przeczytaj to sam------ tnij.tcz.pl/?u=c432a2

  Odpowiedz
  IP: 146.70.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA