Sezon już się rozpoczyna, a już wysyp pożarów sadzy w kominie

Komin, dym, dron (fot. tcz.pl)
Tczew - Sezon już się rozpoczyna, a już wysyp pożarów sadzy w kominie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 22.11.2021 do 28.11.2021 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń.

24.11.2021 - Tczew ul. Armii Krajowej - zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję samochodu osobowego marki Saab i motoru Junak. W wyniku zderzenia nikomu nic się nie stało. Działania polegały na zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych oraz sprzątnięciu jezdni z rozbitych części karoserii. W zdarzeniu udział brał zastęp z JRG Tczew.

24.11.2021 - Opalenie - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz usunięciu sadzy z przewodu kominowego. Cały budynek przewietrzono oraz dokonano pomiarów miernikiem. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Opalenie oraz 1 zastęp z JRG.

24.11.2021 - Wielka Słońca - pożar sadzy w kominie
Po przybyciu na miejsce zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz usunięciu zalegającej sadzy. Budynek został przewietrzony, sprawdzony miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Subkowy oraz 2 zastępy z JRG.

24.11.2021 - Rombark - pożar pomieszczeń gospodarczych
Na miejscu zdarzenia zastano pożar budynków gospodarczych i garażu. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych, wyniesieniu butli z gazem propan butan oraz przeszukaniu pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych. W zdarzeniu nikt nie został ranny. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Pelplin i 1 z JRG Tczew

W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym pragniemy za Państwa pośrednictwem przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o konieczności dokonywania przeglądów przewodów kominowych. W ubiegłym sezonie grzewczym tj. w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2021 odnotowano 29 pożarów sadz w kominie. W bieżącym okresie gasiliśmy kominy już 7 razy. Pragniemy również przypomnieć o zagrożeniach jakie niesie tlenek węgla. Materiały na ten temat dostępne są na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/tlenek-wegla

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  ._gość

  01.12.2021, 14:47

  .

  Świetny tytuł, brawo!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.171.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.