11 strażackich interwencji przy usuwaniu skutków silnego wiatru

Silne powiewy wiatru mogą spowodować spore straty w drzewostanie (fot. tcz.pl)
Tczew - 11 strażackich interwencji przy usuwaniu skutków silnego wiatru
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10.02.2020 roku do 16.02.2020 roku zanotowano łącznie 30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 23 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

11.02.2020r. Brzuśce ul. Łąkowa 2 - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zastano paląca się sadzę w kominie oraz zadymiona piwnicę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pootwierano okna w całym budynku, wygaszano piec. Rozstawiono drabinę mechaniczną z której ratownicy przy pomocy szczotki kominowej usunęli paląca się sadzę. Przy pomocy detektora wielogazowego oraz kamery termowizyjnej sprawdzono całe mieszkanie. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Subkowy, 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Brzuśce.

14.02.2020r. Nowa Cerkiew, A1 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek samochodu ciężarowego z basem. Samochód ciężarowy stał na psie awaryjnym a samochód dostawczy leżał na boku za nim na tym samym pasie. Zespół ratownictwa na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w trakcie lądowania obsługa autostrady zamknęła ruch na autostradzie w obu kierunkach. Na skutek zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane z czego jedna z nich została przetransportowana o szpitala LPR. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z KP PSP Tczew, 2 zastępy z JRG Starogard Gd, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

15.02.2020r. Nowa Cerkiew, A1 Tczew - wypadek drogowy
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w którym znajdował się zakleszczony mężczyzna. Pojazd znajdował się w korycie odprowadzającym wodę na pobocze jezdni, pojazd leżał na boku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli z gazem w samochodzie oraz wykonaniu stabilizacji pojazdu. Jednocześnie przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon kierowcy. Wykonano dostęp do zwłok przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu wydostania ciała kierowcy oraz postawieniu pojazdu na koła. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z JRG Starogard Gd, 2 zastępy z JRG Tczew oraz jeden zastęp z KP PSP Tczew.

15.02.2020r Gorzędziej 11A/7 - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zastano pożar sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym, mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ugasili pożar przy użyciu piasku oraz usunęli resztki sadzy z przewodu kominowego. Budynek przewietrzono oraz dokonano pomiaru detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Subkowy, 1 zastęp z OSP Gorzędziej oraz zastępy z JRG Tczew.

W okresie od 10.02.2020r do 16.02.2020r uczestniczyliśmy w zdarzeniach związanych z usuwaniem powalonych drzew, połamanych gałęzi przez silne wiatry 11 razy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Marian_gość

  18.02.2020, 10:28

  Straszne! Tyle roboty mieli! Ależ mi ich szkoda...

  Odpowiedz
  IP: 85.222.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA