Gdzie w Tczewie i okolicach spotkamy Mikołaja?

Święty Mikołaj (fot. tcz.pl)
Gdzie w Tczewie i okolicach spotkamy Mikołaja?
Mikołajki to święto, na które czekają wszystkie dzieci. Co przygotowano w Tczewie i okolicach?

Miejski Mikołaj i odpalenie światełek na choince

Jak co roku Święty Mikołaj wyruszy w dwudniową podróż (5-6 grudnia) po tczewskich przedszkolach. Będą mu w tym towarzyszyć Pani Mikołajowa i skrzaty. Czy wszystkie dzieci były grzeczne? Czy będą upominki od Mikołaja? Przekonacie się sami...


Jeśli nie w przedszkolu, to może na placu przy Urzędzie Miejskim? 6 grudnia o godz. 14.00 Mikołaj razem z włodarzami miasta odpalą światełka na choince. Będą też słodkości oraz świąteczna muzyka!

Fabryka Sztuk

Święta tuż tuż... Na ulicach miast i w naszych domach powoli pojawiają się świąteczne dekoracje. Dziedziniec Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 również nabrał niecodziennego charakteru.

Poniatówka zamieniła się w Chatę Świętego Mikołaja, w której co pewien czas pojawia się sam gospodarz, a przed nią możemy zobaczyć m.in. sanie z lat 30. XX wieku oraz trzymetrowego dziadka do orzechów handmade.

Wrota do Chaty oficjalnie zostaną otwarte 6 grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdaruje je słodkościami. Nasi goście napiszą też list do gospodarza chaty oraz wezmą udział w warsztatach plastycznych. Część spotkania odbędzie się na świeżym powietrzu. Wstęp bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Odpalenie światełek na choince na Suchostrzygach

Dzieci z tczewskich Suchostrzyg już tradycyjnie wezmą udział w uroczystości zapalenia lampek na osiedlowej choince. Będą świąteczne piosenki, fajerwerki i to, co wszyscy lubią najbardziej... prezenty. Na spotkanie przy blokach na Armii Krajowej zaprsza radna Gertruda Pierzynowska we współpracy ze Spółdzielczym Domem Kultury na Suchostrzygach.

Mikołaj na Górkach

Stowarzyszenie Górki zaprasza najmłodszych mieszkańców osiedla Wincentego Witosa wraz z rodzicami na spotkanie mikołajkowe.

8 grudnia, piątek 2023 - świetlica osiedlowa na Górkach.
Podczas spotkania z maluchami Mikołaj tradycyjnie zajrzy do swojej księgi dobrych i złych uczynków oraz zapyta każdego malucha, czy był grzeczny? Oczywiście nie obejdzie się bez wręczenia drobnych upominków. Mikołajowi towarzyszyć będą różni utalentowani pomocnicy. Zapraszają organizatorzy: Kazimierz Mokwa oraz Tomasz Kajzer.


Mikołajki w gminie Tczew

Święty większość świetlic wiejskich odwiedził w ostatni weekend, ale pozostaje jeszcze wspólna zabawa w świetlicy w Bałdowie - 5.12 - godz. 17:00

Strażacki święty Mikołaj

Strażacy z OSP Gniszewo przygotowali wspaniałą niespodziankę dla dzieci z podtczewskich miejscowości. Prawdziwa świąteczna karawana zawita do najmłodszych z podtczewskich miejscowości.

OSP Gniszewo ZAPRASZA NA MAGICZNY PRZEJAZD Z MIKOŁAJEM I ELFAMI!
Kiedy?
08.12.2023 | Godzina: 16:00
Trasa: Gniszewo Waćmierek Śliwiny
10.12.2023 | Godzina: 16:15 Miejsce: Świetlica w Czarlinie
Trasa: Czarlin Bałdowo Knybawa

- Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę! Nasze strażackie wozy będą ozdobione na tę okazję, a w nich zasiądzie Mikołaj z jego pomocnikami-strażakami, czyli naszymi wspaniałymi Elfami! To będzie nie tylko okazja do spotkania z Mikołajem, ale także świetna zabawa dla całych rodzin. Bawcie się z nami i dołączcie do tej niesamowitej inicjatywy! Do zobaczenia na trasie! - zapraszają strażacy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Sztuka Picia w Czewie_gość

  04.12.2023, 09:59

  To nie jest mikołaj, tylko stary dziad przebrany za krasnala z CocaColi. Mykołaj wyglądał bardziej tak: tnij.tcz.pl/?u=5ff7b2

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • BB_gość

  04.12.2023, 22:24

  Mikołaj

  Nie ma podanych godzin Mikołaja na Suchostrzygach np, Mamy od rana z wnukami czekać?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx1 
 • Tczewianin_gość

  04.12.2023, 23:08

  Mikołaj

  Na suchostrzygach jest o 15.30

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.