Konflikt Paprot - Dominikowski. Jaka przyszłość obu radnych w Platformie Obywatelskiej?

Rajmund Dominikowski i Bartosz Paprot (fot. tcz.pl)
Tczew - Konflikt Paprot - Dominikowski. Jaka przyszłość obu radnych w Platformie Obywatelskiej?
Sąd Koleżeński podjął decyzję w sprawie konfliktu pomiędzy dwoma członkami Platformy Obywatelskiej - wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rajmundem Dominikowskim i radnym Bartoszem Paprotem. Obaj panowie zostali uznani winnymi - ale Bartosz Paprot tylko w zakresie części zarzutów. Dla Rajmunda Dominikowskiego cała sprawa może zakończyć się zawieszeniem w prawach członka aż na dwa lata, a Bartosz Paprot otrzymał upomnienie.

W ostatni poniedziałek (23.04) Sąd Koleżeński rozpatrywał sprawę konfliktu między dwoma członkami PO. O sprawie informowaliśmy w listopadzie ub. roku tutaj - Awantura w mieszkaniu wiceprzewodniczącego Rady Miasta? Naruszenie miru domowego? Obaj panowie spotkali się najpierw na spotkaniu partyjnym - tam miało dojść do wymiany zdań - z relacji Bartosza Paprota wynika, że Rajmund Dominikowski miał pomówić go do jednej z koleżanek. Wieczorem Bartosz Paprot - w towarzystwie kilku osób - m. in. swojej matki - pojawili się na klatce - przed drzwiami Dominikowskiego. Wiceprzewodniczący RM nie wpuścił Paprota do mieszkania - policja po zgłoszeniu Rajmunda Dominikowskiego wyjaśniała m. in. czy doszło do szarpaniny i naruszenia miru domowego. Temat wyjaśniała Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa. Ostatecznie postępowanie zostało z końcem marca umorzone.

Teraz gotowa jest decyzja Sądu Koleżeńskiego. W ostatni poniedziałek zakończyło się postępowanie:

- Sąd koleżeński uznał Rajmunda Dominikowskiego winnym i zdecydował o zawieszeniu go w prawach członka partii na okres dwóch lat. Z kolei Bartosz Paprot został uznany winnym części zarzutów i nałożono na niego napomnienie. - mówi Piotr Skiba, dyrektor Pomorskiego Biura Platformy Obywatelskiej.

Decyzja nie wpływa na ew. wybory nowych władz powiatowych struktur - tu decyzję podejmie - zarząd regionu. Bartosz Paprot nie ma zamiaru odwoływać się od decyzji:

Cieszę się, że Sąd Koleżeński przyznał, że opisywane przez Pana R. Dominikowskiego wydarzenia nie miały miejsca. Ja uległem prowokacji byłego członka PZPR R. Dominikowskiego, i dlatego zostałem upomniany. Nie będę wnosił odwołania od tej decyzji. Kara wymierzona Panu Dominikowskiemu - dwuletnie zawieszenie go w prawach członka PO, jest surowa i dotkliwa, ale sprawiedliwa.

Odwołanie do Krajowego Sądu Koleżeńskiego zapowiedział natomiast Rajmund Dominikowski, który do czasu ostatecznych ustaleń, nie komentuje sprawy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +51

  Antek _gość

  25.04.2018, 11:42

  Dominikowski bys sie wstydził

  hahahahaha i co teraz bedzie ze starszym panem z PZPR? chyba koniec karjery :( 2 lata dostał hahahahhahaah a Paprot tylko upomnienie ???? czyli nic nie było na rzeczy. Ale jaja

  Odpowiedz
  IP: 199.87.xx4.xx5 
 • +46

  Kasia _gość

  25.04.2018, 12:04

  cuda w tej budzie

  o jeny ... cuda w tej budzie ... czyli ten Paprot został szałszywie oskarżony przez Dominikowskiwego! KOLEGĘ Z PO! Tak rozumiem z tego co jest napisane.... Staszne!! jak ktoś taki jak Dominikowski moze być radnym?

  Cytuj
  IP: 51.15.xx3.xx5 
  +6

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  26.04.2018, 07:03

  Przewietrzenie na jesień !

  Tych panów i całą obecną radę miasta należy pożegnać !!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx6.xx4 
  +3

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  26.04.2018, 14:40

  Czerwona kartka !

  Smoliński przegrał batalie o Gdańsk !! Kandydatem na prezydenta Gdańsk z ramienia PiS został Kacper Płażyński syn działacza PO !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx1.xx3 
 • +52

  Jana_gość

  25.04.2018, 11:46

  Dominikowski oddaj mandat

  Dominikowski! Oddaj mandat i zejć ze sceny politycznej na zawsze! Zostaw Tczew w spokoju

  Odpowiedz
  IP: 185.220.xx1.xx6 
 • -32

  nn_gość

  25.04.2018, 11:49

  no jak jaka ?...odstawka na boczny tor , bo kto ich popiera , jeden już przekwitł i jest stary, a drugi łysy , bo może był rudy , a takim się nie ufa.... wszystko w temacie...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +38

  Tom _gość

  25.04.2018, 11:59

  mylisz sie

  czyba cos ci sie pomyliło ! Paprot wrócił właśnie do gry bo jest w pawach członka. A upomnieniem to on sobie moze wiesz co podetrzeć.....

  Cytuj
  IP: 51.15.xx5.xx5 
 • +46

  Tom_gość

  25.04.2018, 11:57

  Paprot vs Neumann

  Przecież Prokuratura powiedziała już, że nie było naruszenia miru domowego ani tez pobicia .... to za co Paprot ma upomnienie? Upomnienie, które nic mu tak naprawde nie robi bo Paprot jest w prawach członka PO w przeciwieństwie do Dominikowskiego to efekt wojny Paprot vs Neumann. Neumann zmuszał Paprota by nie startował na szefa PO w powiecie tczewskim i proponował mu zeby został zastępca. Neumann popierał swojego kandydata w teczce - posła Adama Korola, mistrza olimpijskiego z Pekinu. I super! Ale Korol nie jest z Tczewa. To był plan Neumanna pełnej kontroli nad PO w Tczewie, który Neumannowi nie wyszedł. Teraz postawił na Kucharskiego ale Kucharski z szefa koła zaraz zostanie odwołany i wyjdzie na to ze pełnomocik Regionu nie ma poparcia w strurze tczewskiej PO. hahahha a wg to ja słyszałem na mieście ze ponoc są jakies nagrania jak Neumann klnie i ustawia wybory w PO w Tczewie i mówi ze takie prawdzie demokratyczne wybory w PO to bedą później a teraz ma byc tak jak on chce... To bedzie jazda jak ktos płytkę CD wyśle do TVPis :D

  Odpowiedz
  IP: 51.15.xx5.xx5 
 • -33

  xxx_gość

  25.04.2018, 12:24

  szałszywie

  "o jeny ... cuda w tej budzie ... czyli ten Paprot został szałszywie oskarżony przez Dominikowskiwego! KOLEGĘ Z PO! Tak rozumiem z tego co jest napisane.... Staszne!! jak ktoś taki jak Dominikowski moze być radnym?"

  szałszywie - idź stąd !!

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx6 
 • +16

  odp_gość

  25.04.2018, 12:36

  sam idz. spadaj na drzewo najlepiej.

  sam idz. spadaj na drzewo najlepiej.

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx5 
  +1

  odp_gość

  25.04.2018, 12:45

  FAŁSZYWIE

  chyba FAŁSZYWIE powinno byc analfabeto

  Cytuj
  IP: 87.118.xx6.xx0 
 • -3

  faq_gość

  25.04.2018, 14:47

  "chyba FAŁSZYWIE powinno byc analfabeto"

  kur%÷# rly ty to do mnie piszesz ????? jaki analfabeto ? płci nie rozróżniasz czy jestes tym lewakiem od gender. ps. na drzewo to ty spadaj ale wez sznur i sie powies

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx6 
 • +7

  Jarosław_gość

  25.04.2018, 20:53

  Jeden wart drugiego. Dwóch wariatów wzięło się za łby. Jak można gnoić własne gniazdo. Członkowie PO jak Wy to możecie tolerować. Wywalić na zbity pysk tych dwóch oszołomów : starego komucha i czerwonego z nadmiaru nieuzasadnionych ambicji łysola. Zrobić nowe wybory wywalić drugiego starego łysola marionetkę niejakiej Katarzyny łącznie z nią. Wybrać jedynego jak na razie do akceptacji Grzegorza i było by w miarę normalnie- może ?. Szanowni wyborcy zapamiętajcie tych oszołomów i nigdy ich nie wybierajcie. Ciekawe co zrobi teraz PNP do której wazelinuje się RD. mam nadzieję, że nie wezmą pod swój parasolek tego jegomościa. Wielki wstyd dla PO i Neumanna. Ale co tu się dziwić panie N. to pana intrygi i przyzwolenie na chamstwo tych osobników doprowadziło tczewską PO do katastrofy. Ale przecież o to panu Przewodniczącemu S.N. chodziło. ????!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx6 
 • +3

  gość_gość

  25.04.2018, 22:21

  Dominikowski

  Dominikowski, jak tobie to wszystko w życiu się udało? Byłeś działaczem Związku Młodzieży Socjalistycznej, później sekretarzem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicze a teraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta, z ramienia Platformy Obywatelskiej? W PO słusznie ciebie nie chcą. Z zajmowanego stanowiska, powinieneś honorowo zrezygnować i nie czekać do wyborów, bo to i tak nastąpi. Nie wstępuj już, do żadnej partii ani jakichś porozumień, bo wazeliniarze i klakierzy są tam niepotrzebni.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.