Tczewianin chce pokazać piękno Polski. Ruszyła zrzutka na film

Tczewianin wspólnie z grupą filmową realizuje film przyrodniczy pt: "Moje miejsce na Ziemi". "Polska jest przepiękna, chcemy to pokazać" - wyjaśniają pomysłodawcy przedsięwzięcia. Swoją cegiełkę może włożyć każdy z nas - właśnie ruszyła zbiórka na zrzutka.pl.

Tematem przewodnim filmu będzie pokazanie bogatej flory i fauny w Polsce. Biorąc pod uwagę występujące w naszym kraju gatunki zwierząt i roślin oraz zróżnicowanie geograficzne (od Morza Bałtyckiego, poprzez Mazury - krainę jezior, kończąc na także zróżnicowanych górach - Tatry, Pieniny, Bieszczady). Celem produkcji jest przedstawienie bogactwa przyrodniczego w kraju.- Poprzez opowieść z obserwacji życia wielu zwierząt i roślin chcemy pokazać Polskę jako jedno z najpiękniejszych państw na świecie.

Pokazując także piękno tkwiące w Parkach Krajobrazowych uważamy, że film może stać się dobrą wizytówką i promocją Polski nie tylko w kraju, ale również za granicą. - mówią pomysłodawcy.


Za cel obrano 20 miejsc w całej Polsce, są to: Rezerwat Przyrody Mewia Łacha, Zalew Wiślany, kraina jezior Warmia i Mazury, Biebrzański Park Narodowy, Bieszczadzki Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Beskid Śląski, Park Narodowy Gór Stołowych, Kakronoski Park Narodowy, Drawieński Park Narodowy, Park Narodowy Bory Tucholskie, Kaszubski Park Krajobrazowy, Słowiński Park Narodowy, Półwysep Helski wraz z Ryfem fok oraz Rezerwat Przyrody Mechelińskie Łąki.

- Przed nami ciężka praca oraz długa trasa - do pokonania będziemy mieli ponad 3 tysiące kilometrów. W filmie główna opowieść lektora połączona będzie z rozmowami przeprowadzonymi z przyrodnikami. Poza walorami turystycznymi i promocyjnymi, film będzie miał także jeszcze jeden walor - edukacyjny. - dodają organizatorzy.

Premierę filmu zaplanowano na grudzień 2020 roku.

- Żyjemy naprawdę w cudownym kraju. Wielu z nas nie dostrzega piękna, które otacza na dookoła. Często rozmawiając ze znajomymi, słyszę, jak zachwycają się Egiptem, Skandynawią, Włochami itp. Jasne - jest tam pięknie, chociażby Skandynawia - jest fantastyczna. Jednak kiedy w rozmowie z tymi osobami podaję przykład Polski jako jednego z najpiękniejszych krajów na świecie - nie chcą w to wierzyć. Pytam się ich czy zwiedzili Polskę ? Odpowiedź - tu nie ma czego zwiedzać. Owszem jest i jest się czym zachwycać. Chociażby Półwyspem Helskim, krainą jezior (Warmia i Mazury), dzikie Podlasie, Puszcza Białowieska i zróżnicowane polskie góry. Porównajmy sobie Bieszczady i Tatry i dodajmy do tego góry stołowe. Dzikie zwierzęta? nie mamy tygrysów - to fakt, ale za to mamy rysia. Mamy także łosie i fascynujące wilki, czy żubry. Fauna i flora Polski jest niesamowicie bogata, tylko trzeba otworzyć oczy i serce. Dlatego pomysł na film, pomysł na to, żeby pokazać to co najpiękniejsze w naszym kraju, bo "cudze chwalicie, a swego nie znacie" - wyjaśnia tczewianin, Piotr Stolc.


Żeby zrealizować ten projekt potrzebne są pieniądze, dlatego pomysłodawcy zwracają się z prośbą do Was. Do tych, którzy kochają nasze polskie krajobrazy, do tych którym los naszej planety nie jest obojętny i do tych, którzy chcą po prostu poznać Polskę.

- Potrzebujemy Waszego wsparcia, mentalnego i finansowego, każda złotówka przybliża nas do zrealizowania NASZEGO WSPÓLNEGO projektu. Zrobiliśmy już zdjęcia nad Zalewem Wiślanym, na Półwyspie Helskim, na wydmach w Łebie, w Borach Tucholskich i na Podlasiu, choć tu musimy jeszcze wrócić - powód to musimy zrobić dokrętki żubrów w ich naturalnym środowisku. Przed nami najtrudniejsze zadanie - bo wyjazd w góry, spędzenie kilku tygodni na "czatowaniu" i filmowaniu zwierząt i przyrody.


Link do zbiórki można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/dxnp44

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Tczewianin _gość_gość

  26.03.2020, 13:50

  To se wymyślili..

  kwarantannę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx8 
 • +3

  MARIUS E_gość

  26.03.2020, 14:19

  FILM

  POWODZENIA PIOTRZE. To dobry pomysł wymagający wiele wysiłku i nakładów. Dacie radę :)

  Odpowiedz
  IP: 46.169.xx1.xx3 
 • lol_gość

  05.12.2020, 15:39

  s

  niech se sam zrzutkie robi na flaszke

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.