Trwa remont powiatowych dróg

Remont powiatowych dróg (fot. mat .prasowe)
Tczew - Trwa remont powiatowych dróg

zobacz galerię zdjęć: 2
Trwa remont około 40 kilometrów odcinków dróg powiatowych, polegający na położeniu dywaników asfaltowych typu "Slurry seal". Zadanie jest realizowane na zlecenie Starostwa Powiatowego w Tczewie. Urzędnikom udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Drogowcy remontują najbardziej zniszczone drogi, stosując technologię, tzw. "slurry seal", czyli specjalnej nakładki, która pomaga wydłużyć żywotność tras przy niższych nakładach finansowych. Metoda polega na wylewaniu nowego asfaltu na stary, bez tworzenia dodatkowej infrastruktury przy danej trasie. To pozwala na znaczne oszczędności. Wykonawca na nową nalewkę daje gwarancję, ale należy ją stosować wyłącznie w miejscach o dobrym podłożu. Na wyremontowanych trasach pojawi się kilkucentymetrowy dywanik, który daje wyprofilowaną nawierzchnię.

- Na odcinku relacji Radostowo - Subkowy PKP rozpoczęło się dzisiaj nakładanie drugiej warstwy slurry seal tzw. ścieralnej. Trwa też nakładanie drugiej warstwy na odcinku Barłożno - Kierwałd. Warstwa ścieralna to górna warstwa nawierzchni będąca już w bezpośrednim kontakcie z kołami pojazdów. - informuje Powiat Tczewski na swoim fanpagu.


Inwestycja pn. Remont dziesięciu odcinków dróg powiatowych polegający na położeniu dywaników asfaltowych typu "Slurry Seal" jest dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


- Dofinansowanie udało się uzyskać w dużej mierze dzięki wsparciu samorządów gminnych, które współfinansują nasze zadanie. - dodaje powiat.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  aga_gość

  23.11.2020, 10:16

  ciekawe

  czy droga Radostowo Subkowy dworzec długo będzie bez dziur?? Tam cały czas dziury takie że koło można urwać.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx7 
 • +9

  RoMan_gość

  23.11.2020, 10:35

  "Slurry seal"

  Może warto położyć "Slurry seal" na Bałdowskiej od Lidla do Bałdowa?

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • Niewien ale się wypowiem_gość

  23.11.2020, 11:21

  Pewnie to droga miejska, a nie samorządowa, a więc musiałby prezydent dać kaskę z kasy miasta, a więc nie możliwe, a to i może nawet lepiej :)

  Cytuj
  IP: 178.235.xx5.xx7 
 • +3

  Ben_gość_gość

  23.11.2020, 11:30

  Wielglowy-Pelplin droga 230

  W całej Polsce nie ma gorszej i bardziej niebezpiecznej

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx1 
 • +1

  Dn_gość

  23.11.2020, 14:39

  Zn

  Ta droga to jeden wielkie szambo

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx5 
 • jerzy_gość_gość

  23.11.2020, 23:47

  Tymawa-Jelenica

  Z Tymawy do Jelenicy to jest dopiero wizytówka drogi powiatowej panie starosto. Gniewski burmistrz dawno zapomniał o swoich wyborcach, morsowanie tylko mu w głowie.

  Odpowiedz
  IP: 46.77.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.