Dzisiaj policyjne działania "Smog"

Radiowóz, policja (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzisiaj policyjne działania "Smog"
30 września pomorscy policjanci prowadzą działania "Smog". Ich celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i uciążliwych dla środowiska.

30 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Smog". Ich celem jest sprawdzenie jak największej ilości pojazdów pod kątem ujawniania nieprawidłowości w zakresie nadmiernej emisji substancji zagrażających środowisku. Policjanci wyposażeni w specjalistyczny sprzęt sprawdzą dokładnie stan techniczny pojazdu. Mundurowi przyjrzą się dokładnie oświetleniu, głębokości bieżnika opon oraz układowi hamulcowemu.

- Sprawdzimy także, czy z pojazdu nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Przypominamy, że zgodnie z art. 132 Ustawy Prawo o ruchu drogowym w przypadku gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu lub narusza wymagania ochrony środowiska, dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany, a dalsza jazda będzie niemożliwa. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  JayJay_gość

  30.09.2019, 16:43

  Zacznijcie od siebie

  Polecam sprawdzić stan techniczny radiowozów. Policyjny nissan pathfinder kopci, jak lokomotywa, fiaty ducato notorycznie jeżdżą bez sprawnych świateł.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx2 
 • Kris_gość_gość

  01.10.2019, 18:57

  Nie ma sprawy.

  Tylko że Policja jeździ tym co dostaną, a ludzie tym co sobie kupią, zmodyfikują, lub zaniedbają. To tak samo jak Ci kierowcy ciężarówek- szef nakazuje-zleca ale nie chce wiedzieć czym ten transport się odbędzie.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx7 
 • Kris_gość

  01.10.2019, 18:32

  Piękna inicjatywa, ale...?

  Kto trąbi o tej sprawie tak głośno by znajomi i inni posiadanie kopciuchów tego dnia unikali jazdy swoimi "sprawnymi pojazdami"?? W całej akcji raczej chodziło o wyłapanie kopciuchów-trucicieli. Na dobrą sprawę moażna by oddelegować policjantów po cywilnemu do stacji diagnostycznych na obserwację i lepszą kontrolę pojazdów z wyprutymi wydechami, wyciętymi DPF-ami, czy nie sprawnymi katalizatorami. Przecież to chamstwo by ci dbajacy o powietrze i ciszę byli narażeni na wdychanie spalin czarnychi gęstych jak z parowozu, lub by byli zmuszani do słuchania ryczących jednostek. Bo Policja akurat ma kolację, lub czas na drzemkę. "112" to banał tylko dla zagrożonego życia, a jak po mieście krążą w okolicy godziny zerowej pojazdy ryczące, rozpędzające się ponad dozwoloną prędkość tam gdzie tylko trochę prostej i gładkiej drogi.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx7 
 • Ekibor _gość

  01.10.2019, 19:31

  Cześć

  Dobrze że nie wyjechałem moim rowerem. Tez by sprawdzili jakość spalin z łańcucha.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.