Gniew kontynuuje rewitalizację

Gniew po pierwszym etapie rewitalizacji (fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew kontynuuje rewitalizację

zobacz galerię zdjęć: 4
Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w ramach przetargu na Rewitalizację zdegradowanej przestrzeni starego miasta i podzamcza w Gniewie w formule zaprojektuj-wybuduj. WBurmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą Granit Dariusz Pylak ze Strzegoma. Inwestycja wyniesie prawie 3,5 miliona złotych. Prace zakończą się we wrześniu 2022 roku.

Do przetargu stanęło 5 chętnych wykonawców, jednak to strzegomskie przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę, dlatego też wybrano je do realizacji inwestycji.

Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Zadanie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmie przebudowę infrastruktury technicznej i montaż elementów małej architektury w ulicach: Pod Basztą, Sambora, Dolny Podmur, Kościelnej, ks. Kursikowskiego, Spichrzowej, Jakusz Gostomskiego. Druga część inwestycji polegać będzie na zagospodarowaniu skwerku przy ul. Wiślanej.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznej infrastruktury powodującej poprawę jakości życia mieszkańców starego miasta i podzamcza w Gniewie, poprzez modernizację i przebudowę ogólnodostępnych przestrzeni miejskich wraz z optymalizacją rozwiązań komunikacyjnych i drogowych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Antonio_gość

  03.03.2021, 06:57

  A gdzie zdjęcie kibla w Gniewie?

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx6.xx9 
 • +2

  James_gość_gość_gość

  03.03.2021, 07:25

  Po ile dzisiaj kaszanka w Gniewie?

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.