Policjanci apelują o rozwagę

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Policjanci apelują o rozwagę
Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy też nieustąpienie pierwszeństwa to główne przyczyny wypadków drogowych. Bardzo często błędy na drodze wynikają ze zmęczenia kierującego.

Poruszając się w ruchu drogowym mało kto myśli o tym, że może stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku. Ufając niemal w 100% systemom bezpieczeństwa montowanym w samochodach zapominamy, że bezpieczeństwo na drodze zależy także od zachowania kierującego. Chwila nieuwagi, drobny błąd, gorsza dyspozycja psychofizyczna, czy też niewłaściwe zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego może doprowadzić do tragedii. Podczas upałów, gdy nasz organizm jest przegrzany, nasza koncentracja może ulec pogorszeniu, a czas reakcji wydłużeniu.

Pomorska drogówka apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie apelujemy o prawidłowe przewożenie dzieci.


Jeśli wybieramy się w podróż:

- jedźmy wypoczęci, po uprzednim zaplanowaniu trasy oraz czasu jej trwania,
- zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu,
- w trakcie drogi róbmy regularne przerwy, aby nasza koncentracja zawsze była na najwyższym poziomie,
- jeśli jesteśmy zmęczeni - prowadzenie pojazdu przekażmy drugiemu kierowcy lub przerwijmy podróż; lepiej dojechać na miejsce później niż wcale;
- zadbajmy o dobrą widoczność - nie warto wyprzedzać, gdy nie do końca widzimy co dzieje się na drodze przed nami lub gdy przed nami jest wzniesienie.


Pamiętajmy, że wieziemy ze sobą osoby nam najdroższe, a w domu czekają na nas bliscy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  kik_gość

  10.08.2018, 07:49

  Jest jeszcze jedna przyczyna: stan dróg i jakość oznakowania. Czy nasze ronda mają oznakowane zjazdy? Jesli przejedzie kilkaset kilometrów takim oznakowaniem i do tego po takich dziurach to dopada go rozdrażnienie i przemęczenie a to nie pomaga

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.