Zatrzymani 22- i 36-latek odpowiedzą za pobicie, a 26-latek za naruszenie nietykalności policjantów

Zatrzymani (fot. KPP Tczew)
Tczew - Zatrzymani 22- i 36-latek odpowiedzą za pobicie, a 26-latek za naruszenie nietykalności policjantów

zobacz galerię zdjęć: 1
Tczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 26 i 36 lat. Dwaj sprawcy pobili mężczyznę, a następnie podczas zatrzymania ich przez policjantów trzeci sprawca zaczął grozić pokrzywdzonemu śmiercią oraz znieważał i naruszył nietykalność jednego z funkcjonariuszy. Nietrzeźwi mieszkańcy Tczewa trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 22 i 36-latkowi zarzuty dotyczące pobicia, zaś 26-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności jednego z nich oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec 22 i 36-latka policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz ich losem zajmie się sąd.

4 października br. po godzinie 16.00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie jednej z klatek schodowych dwóch sprawców miało pobić mężczyznę.

- Wysłani natychmiast na miejsce policjanci z patrolówki wylegitymowali próbujących opuścić klatkę trzech nietrzeźwych mieszkańców Tczewa. Mundurowi zauważyli, że 22 i 36-latek wyglądem pasowali do rysopisu sprawców, który został podany w zgłoszeniu. Podczas interwencji trzeci z wylegitymowanych 26-letni mężczyzna zaczął być wulgarny i agresywny. W obecności funkcjonariuszy mężczyzna zaczął grozić śmiercią pobitemu mężczyźnie, który stał również na klatce schodowej. Po poinformowaniu 26-latka przez stróżów prawa, że takie zachowanie jest przestępstwem, ten swoją agresję skierował na nich i zaczął ich znieważać, a następnie popchnął jednego z funkcjonariuszy. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

W związku z zaistniałymi przestępstwami policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, których doprowadzili do miejscowej komendy. Badanie alkotestem wykazało u 22 i 36-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie, zaś u 26-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 22 i 36-latek usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia, zaś 26-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności jednego z nich oraz gróźb karalnych. Wobec 22 i 36-latka prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +12

  Sprawiedliwy_gość

  08.10.2020, 15:08

  Śmiechu warte

  3 na 1 wielcy kozacy bo jakby szło 2 by osrani oczywiście byli śmiech na sali.... Do roboty nieroby a nie chlać po kładkach i zaczepiać ludzi i to w kilku na jednego !!!!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx0 
 • -6

  Minister sprawiedliwości _gość

  08.10.2020, 17:02

  W Dupie byłeś równo widziałaś

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx4.xx8 
 • +2

  Dizaster_gość

  08.10.2020, 20:27

  tczewskie środowiska kozacko dresiarskie

  Hip-Hopowy patostreaming jest na każdej dzielni. Dzięki takim ludziom, dobrze sprzedaje się alkohol oraz firmowa odzież i obuwie sportowe. Policja też ma co robić. Patosfera była w tym kraju, jest i będzie!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +4

  Johny_gość

  08.10.2020, 21:46

  P. D.

  Takie pedały nie boją się nawet koronawirusa. Ale mózgi to mają z gówna, więc spoko. Może się w końcu zarażą.

  Odpowiedz
  IP: 37.109.xx3.xx3 
 • +1

  Znawca psychiki żula_gość

  09.10.2020, 09:24

  To był słynny gang daltonów, oni mają po alkoholu zawsze te same marzenia...że przejmują miasto itd...na drugi dzień na kacu,znów szara rzeczywistość, zbieranie na towar i na flachę, ale od poniedziałku biorą się za siebie.itd...,itp....

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.