Strażacy wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominie

Komin (fot. tcz.pl)
Tczew - Strażacy wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25.01.2021 roku do 31.01.2021 roku zanotowano łącznie 27 zdarzeń, w tym 3 pożary, 23 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

27.01.2021 - Pelplin ul. Szpitalna - pożar sadzy w kominie

Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieców w mieszkaniach oraz sprawdzeniu stężenia tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe wskazały, że dopuszczalne normy zostały przekroczone. Ewakuowano z mieszkań 7 osób. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG.

28. 01.2021 - Jaźwiska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa uszkodzone pojazdy: osobowy i dostawczy. Osobami poszkodowanymi zajmował się będący na miejscu ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zneutralizowaniu płynów eskalacyjnych oraz kierowaniu ruchem pojazdów. W skutek zdarzenia 4 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Kwidzyn oraz 1 zastęp z OSP Opalenie.

31. 01.2021 - Subkowy ul. Józefa Wybickiego - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wybraniu palącej się sadzę oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie przy użyciu lancy kominowej schłodzono przewód kominowy. Cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego na obecność tlenku węgla. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Subkowy oraz 3 zastępy z JRG.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Maria_gość

  02.02.2021, 13:46

  Czy te osoby są obciążane kosztami akcji za brak odpowiednich przeglądów kominiarskich?

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +1

  ._gość

  02.02.2021, 15:10

  .

  U mnie we wspólnocie co roku podpisany papierek, kasa zapłacona a kominiarza kilka lat nie widziałem...

  Cytuj
  IP: 89.171.xx3.xx4 
 • +1

  Sławek EU07_gość

  02.02.2021, 15:40

  Palenie

  Pożar sadzy to wynik złego sposobu palenia, przez co paliwo nie spala się całkowicie. Wystarczy rozpalać od góry i nie dokładać śmieci do ognia.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA