5-6 kwietnia rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności Banku Żywności w Tczewie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - 5-6 kwietnia rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności Banku Żywności w Tczewie
Wielkanocna akcja w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Zbiórka organizowana jest przez Bank Żywności w Tczewie, w 17 miastach województwa pomorskiego, na terenie blisko 80 sklepów spożywczych. Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcać będzie blisko 1500 wolontariuszy.

Pod koniec ubiegłego roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności 21 ton artykułów spożywczych, które trafiły do około 4 000 osób potrzebujących (więcej tutaj: http://bit.ly/2UmUETM ).

Wierzymy, że ten wynik również przed Świętami Wielkanocnymi uda się przynajmniej powtórzyć!

Przez dwa dni (5-6 kwietnia) wolontariusze Banku Żywności w wybranych sklepach będą dyżurowali przy specjalnie oznakowanych koszach, przy których zakupiona przez darczyńców żywność będzie odbierana, a następnie sortowana, ważona i przygotowywana do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych. Osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.


Każdy klient będzie mógł przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi. Produkty rekomendowane to: olej, konserwy mięsne i warzywne, mąka, cukier, olej, bakalie i słodycze.

- Każdy sam decyduje, czym chce podzielić się z ubogimi. Niektórzy kupują cale zgrzewki pyszności, inni przekazują np. tylko jedną butelkę oleju i to też jest piękny i bardzo potrzebny gest. Każdy produkt ma znaczenie. Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci. Żywność z koszy zbiórkowych w konkretnym mieście trafi do osób potrzebujących z lokalnej społeczności, do naszych sąsiadów, osób i dzieci, których nie stać na zakup jedzenia - podkreśla Maria Jankowska, Prezes Banku Żywności w Tczewie.

W całej Polsce ponad 1,6 miliona osób, żyjąc w skrajnym ubóstwie, na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Jeszcze więcej osób mimo stałego zatrudnienia, nie jest w stanie zapewnić sobie jedzenia na co dzień. Podstawowa pomoc żywnościowa pozwala na godne życie i ułatwia potrzebującym powrót do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Bank Żywności w Tczewie pomaga co miesiąc podczas stałych działań blisko 20 000 osób, współpracując z organizacjami lokalnymi. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
Chcesz pomagać również na co dzień?
Sprawdź na tczew.bankizywnosci.pl

Bank Żywności w Tczewie

Tworzy on wraz z 31 innymi Bankami Żywności Federację Polskich Banków Żywności, której misją od 20 lat istnienia, jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Zrzeszone w Federacji 32 Banki Żywności są wyspecjalizowane w pozyskiwaniu, transportowaniu i dystrybucji produktów żywnościowych. Są w stanie przyjąć i rozdysponować każdy asortyment, nawet z bardzo krótkim  terminem przydatności do spożycia, w tym produkty świeże i mrożonki, zachowując łańcuch chłodniczy i spełniając wszystkie kryteria bezpieczeństwa (system HACCP, stały nadzór sanepidu). Organizacja, dzięki codziennym działaniom na masową skalę, jest w stanie docierać z pomocą żywnościową do blisko 2 000 000 najbardziej potrzebujących osób, za pośrednictwem współpracujących 4000 organizacji pozarządowych i instytucji pomocowych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy_gość

  05.04.2019, 10:21

  ciekawe ilu zienoświątkowcóf będzie miało darmowe papu?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +4

  iwona_gość_gość_gość

  05.04.2019, 20:17

  To akurat prawda

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx9 

  xxx_gość

  07.04.2019, 16:56

  A dlaczego zielonoświątkowców???

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.