4 pożary i 22 miejscowe zagrożenia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 4 pożary i 22 miejscowe zagrożenia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 16.01.2023 do 22.01.2023 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń w tym 4 pożary, 22 miejscowe zagrożenia.

19.01.2023 - Liniewko - wypadek drogowy

Około godziny 21:30 doszło do wypadku samochodu osobowego, który leżał na boku poza pasem jezdni. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu pojazdu i przywróceniu ruchu na jezdni. Wskutek zdarzenia jedna osoba została ranna, przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i zabrana do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew i OSP Swarożyn.

21.01.2023 - Borkowo autostrada A1- wypadek drogowy

Po przybyciu na miejscu zdarzenia zastano cztery samochody osobowe, jeden na pasie szybkiego ruch, dwa na poboczu i jeden poza jezdnią. Część podróżujących znajdowała się wewnątrz pojazdów. Łącznie w zdarzeniu brało udział dziesięć osób, w tym dwójka dzieci. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pojazdów , udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz na zebraniu płynów eksploatacyjnych z jezdni. Wskutek tego zdarzenia cztery osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp JRG Starogard Gdański, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn

18.01.2023 - Ropuchy autostrada A1- kolizja drogowa
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą przewożący zboże, leżący na lewym boku. Zablokowane były pasy szybki i wolny w obu kierunkach przez rozsypane zboże. Ruch odbywał się pasami awaryjnymi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu na autostradzie do czasu usunięcia zagrożenia przez obsługę autostrady Intertoll oraz zlikwidowanie plamy płynów eksploatacyjnych. Wskutek zdarzenia nikt nie został ranny. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, obsługa autostrady Intertoll oraz GDDKiA.

Drukuj
Prześlij dalej