21-latek miał wypłacać pieniądze z kradzionej karty i ukraść telefon

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 21-latek miał wypłacać pieniądze z kradzionej karty i ukraść telefon
Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Według ustaleń śledczych sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i ukradł telefon komórkowy, warty 700 złotych. Dodatkowo kryminalni ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżą karty płatniczej, z której wypłacał z bankomatu pieniądze. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 2 kradzieży, 6 kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 września br. tczewscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Tczewa doszło do kradzieży telefonu. Mundurowi ustalili, że sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i ukradł telefon komórkowy warty 700 złotych.

- Dodatkowo stróże prawa ustalili, że ten sam sprawca ukradł również pokrzywdzonej kartę bankomatowej i 6-krotnie wypłacił z niej pieniądze. W związku z zaistniałymi przestępstwami 2 kradzieży oraz 6 kradzieży z włamaniem policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach. Stróże prawa ustalili, że sprawca znał pin od karty bankomatowej, z której wypłacał pieniądze. Według ustaleń mundurowych sprawca wypłacił łącznie z bankomatów 1400 złotych, a następnie próbował wypłacić kolejne pieniądze, lecz nie było już środków na koncie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Kryminalni zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy.


Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 21-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące 2 kradzieży, 6 kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz losem mieszkańca powiatu tczewskiego zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  EkO_gość

  10.09.2020, 06:39

  hehe

  Cenzurowanie bluzy? Bluza podlega RODO? :)

  Odpowiedz
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • +1

  jarek_gość

  10.09.2020, 09:28

  Pewnie z napisem 44 pamiętamy albo żołnierze wyklęci. Zawsze mnie śmieszą tacy najwięksi patrioci

  Cytuj
  IP: 157.25.xx3.xx8 
 • -7

  Baba_gość

  10.09.2020, 08:26

  Nie dość że zaprosiła go na melanż, chłop popil, pokorzystal na dwie dziury to jeszcze zabrał kartę i telefon i zarobiony i zadowolony. Nie wiem kto gorszy w tej historii

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx9 
 • +3

  Xxx_gość

  10.09.2020, 23:19

  I jest na wolności:)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.