Dzisiaj na drogach policyjne działania "Prędkość"

Kontrola policji (fot. youTube/PomorskaPolicja)
Tczew - Dzisiaj na drogach policyjne działania "Prędkość"
Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach "Prędkość". 20 grudnia na terenie całego województwa mundurowi będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Celem działań jest uświadomienie użytkownikom dróg zagrożenia, jakie niesie za sobą niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Kontrolujący sprawdzi także trzeźwość kierującego oraz sposób przewożenia pasażerów.

Jesień i zima wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy. Trudne warunki drogowe powodują ograniczenie widoczności oraz znaczne wydłużenie drogi zatrzymania.

- Przedświąteczny pośpiech oraz wzmożony ruch na drogach również mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Apelujemy o rozsądną i zgodną z przepisami jazdę. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W działaniach wezmą udział pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Na drogach pojawią się także policjanci należący do pomorskiej grupy SPEED.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  xXx_gość

  20.12.2019, 09:49

  Super! To się posypią karty rowerowe...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +4

  mieczyslaw

  20.12.2019, 09:57

  Bicie piany

  Jeśli nie będą się ukrywać, będą jeździć/ stać w oznakowanych radiowozach, przy szkołach, kościołach, centrach handlowych, rynkach, itd., tam gdzie duży ruch, w terenie zabudowanym, to jestem za. A jeśli mają zamiar robić to, co do tej pory, czyli czaić się w krzakach, wymuszać wykroczenia, polować na kierowców, to dajmy sobie spokój. Szkoda publicznych pieniędzy, zrobią tylko statystykę, ale nie poprawi się bezpieczeństwo.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Yhym_gość

  20.12.2019, 10:15

  Niestety...

  ale ma Pan stosować się do ograniczeń prędkości wszędzie, dokładnie... wszędzie. Policjant w krzakach nie zwalnia Pana z tego obowiązku. Co do wymuszanych wykroczeń hahah, chcialbym zobaczyć w jaki sposób to robi.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx9.xx2 
  +2

  mieczyslaw

  22.12.2019, 13:05

  Yhym_gość

  Policja w pojazdach nieoznakowanych, która najeżdża na poprzedzający pojazd, zbliżając się z dużą prędkością, robiąc "pomiar" na dużym zoomie, na odcinku krótszym wielokrotnie, niż odległość od auta, które filmują. To jeden ze sposobów. Stanie w krzakach to stwarzanie zagrożenia. Policja ma być widoczna, a nie polować na kierowców. Stać w miejscu widocznym i tam, gdzie jest realne niebezpieczeństwo. Widoczny radiowóz z daleka działa prewencyjnie, a przecież o to chodzi. Chyba, że się policja ma tylko generować mandaty, to wtedy zgoda, niech się chowają.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.