Trudne warunki na drogach - trzy auta zderzyły się na A1

Zima, ślisko (fot. tcz.pl)
Tczew - Trudne warunki na drogach - trzy auta zderzyły się na A1
Trudne warunki na drogach Pomorza z powodu śnieżycy, która dotarła na Pomorze. Na autostradzie doszło do groźnej kolizji - pomiędzy węzłami Kopytkowo i Pelplin zderzyły się trzy pojazdy.

Do kolizji doszło w poniedziałek (08.02) około godziny 16:21:

- Do kolizji z udziałem trzech doszło na pasie w kierunku Gdańska. Bardzo trudne warunki drogowe panują obecnie na A1. Na miejscu działają 3 zastępy straży pożarnej. Prosimy o ostrożną jazdę. - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik tczewskiej straży pożarnej. - Najpierw samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne, zaś miejsce zdarzenia zabezpieczał samochód operatora autostrady. Następnie w pojazd Intertolu uderzył kolejny pojazd osobowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.


Strefa opadow śniegu obejmuje południe i centrum wojewodztwa, stopniowo przemieszczając się na północ. W najbliższych godzinach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 6 do 10 cm, lokalnie do 15 cm. Występujący wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h, ze wschodu i północnego wschodu, powoduje miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
Dodajmy, że w związku z sytuacją pogodową, Zarządcy dróg i PKP wprowadziło całodobowe dyżury. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zwołał (w formie wideokonferencji) posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Tematem spotkania były działania podejmowane przez wojewodę, policję, straż pożarną, zarządców dróg, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polskie Koleje Państwowe, Wojewódzki Sztab Wojskowy, Wojska Obrony Terytorialnej i firmy energetyczne w związku z prognozowanymi opadami śniegu i silnym mrozem. W podwyższonej gotowości pozostają również służby mundurowe - policja, wojsko, straż pożarna. W związku ze zwiększoną liczbą pożarów w mieszkaniach i zakładach produkcyjnych strażacy apelują o ostrożność w dogrzewaniu mieszkań.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  W_gość

  08.02.2021, 20:25

  Niestety miasto nie zdało egzaminu... Drogi zaśnieżone...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  aaa_gość

  09.02.2021, 09:14

  Jak ktoś nie potrafi jezdzić w takich warunkach lub chciał przyoszczędzoć i nie ma opon zimowych to niech wybierze komunikację miejską :) .

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.