Policyjne kontrole w sklepach i autobusach. "Możemy już nie być tak wyrozumiali"

Kontrola policji COVID-19 (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policyjne kontrole w sklepach i autobusach. "Możemy już nie być tak wyrozumiali"

zobacz galerię zdjęć: 1
Wczoraj tczewscy policjanci przeprowadzili działania z pracownikami sanepidu, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Podczas wspólnej akcji sprawdzano, czy mieszkańcy powiatu tczewskiego zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami i przypominali im o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz osób, które są obok nas.

Od początku pandemii koronawirusa policjanci prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się tego wirusa. Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci w tym czasie kontrolowali, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzali, czy pasażerowie zakrywają ust i nos. Stróże prawa również podczas tej wspólnej akcji odwiedzali sklepy, gdzie sprawdzano, czy klienci stosują się do obecnych przepisów, a zarazem dbają o własne bezpieczeństwo. Mundurowi podczas działań rozmawiali z osobami i informowali ich, że założona maseczka pod brodą, w kieszeni, czy też w torebce nie uchroni nikogo przed zagrożeniem.

- Osoby, które mają lekceważący stosunek do zagrożenia, mogą spodziewać się stanowczych reakcji policjantów. Funkcjonariusze mogą już nie być tak wyrozumiali, jak dotychczas. Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (29)
dodaj komentarz

  • +5

    Tcz_gość

    26.08.2020, 15:24

    Oby były te kontrole częściej..

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx8.xx8 
  • _gość

    26.08.2020, 15:49

    najlepiej całą dobę

    J**nij się w ten pusty łeb !

    Cytuj
    IP: 84.38.xx5.xx9 
    -4

    bezsrejtu_gość_gość

    26.08.2020, 23:30

    coronaściema

    http://www.youtube.com/watch?v=7I9mXd2Pmvw

    Cytuj
    IP: 84.38.xx4.xx1 
  • +13

    Plandemia_gość

    26.08.2020, 15:26

    "Możemy już nie być tak wyrozumiali"

    Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx5 
  • -26

    kika_gość_gość_gość

    26.08.2020, 15:40

    Nie chcę Cię spotkać na swojej drodze pustaku.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx3.xx8 
  • +2

    Rumcajs_gość

    26.08.2020, 15:31

    To sobie policjanci pogadali z nie przestrzegającymi przepisów... Fajna taka policja - taka nie za skuteczna.

    Odpowiedz
    IP: 37.235.xx2.xx6 
  • +3

    Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

    27.08.2020, 15:13

    Mieszane uczucia !!

    Lepiej późno niż wcale ! Aktywność policji iluzoryczna , pojawią się w sklepie, autobusie, na bulwarze , natomiast na skwerkach przy fontannie - patrz Suchostrzygi pijących alkohol na ławeczkach , dewastujących ławki oraz małoletnich oraz dzieci poniżej 10 roku bez opieki o późnych godzinach nie sprawdzają patrole , dzielnicowi !! Natomiast drogówka nie kontroluje osiedlowych dróg w mieście gdzie młodzi ludzie używają do woli ! Uwadze podaję późne godziny na bulwarze gdzie urządzane są testy sprawności aut i spożywania piwka pod chmurką ! Ale kontrola maseczek to priorytet !???

    Cytuj
    IP: 188.147.xx2.xx2 
  • +6

    Bbb_gość_gość

    26.08.2020, 15:45

    Korona

    Lepiej by sprawdzili trzeźwość kierowców i pilnowali porządku a sanepid to niech sie kałem zajmie w tym sa najlepsi....

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx0.xx6 
  • +4

    gosc_gość

    26.08.2020, 15:56

    słuszna jest linia partii covidian

    a tymczasem w sejmie : tnij.tcz.pl/?u=b40d34

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx9.xx5 
  • +9

    Hahaha_gość_gość

    26.08.2020, 16:48

    Kontrola autobusów? Stanęli na dworcu, pogadali z kierowcą - wszystko na potrzeby zdjecia i artykulu!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx7.xx6 
  • -1

    Ja_gość_gość_gość_gość_gość_go_gość

    26.08.2020, 16:51

    Farmazony, a ja bez maseczki brykam wesolo po Tczewie, nawet moalam okazje kilka razy pigadac z policjantami, nikt mi uwagi nie zwrocil

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx8.xx3 
  • +18

    Alan _gość_gość _gość

    26.08.2020, 17:04

    COV'19

    Nikt nie wierzy ze jest wirus ,wzywam karetke a tam podpis musze zlozyc i pisze covid ,tylko statystyki ida w gore kuzwa co jeszcze wymysla.

    Odpowiedz
    IP: 185.241.xx8.xx5 
  • +5

    biznes kid_gość_gość

    26.08.2020, 17:12

    Podaj dalej ten maseczkowy absurd! http://www.youtube.com/watch?v=noT452Qh79s&t=2s

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx1 
  • +14

    gość_gość_gość

    26.08.2020, 19:57

    maseczki

    a na proteście policjanci pili wodę ze wspólnej butelki :) Gorąco i pić się każdemu chciało.: ) Ale to pokazuję, że my wszyscy już wiemy że pandemii nie ma - tylko musimy dalej grać te dziwaczne role. Możemy się czepiać mundurowców. Ale co mają robić? Też już wiedzą że to ściema - ale muszą robić to co im każą...

    Cytuj
    IP: 188.147.xx9.xx0 
  • -3

    Bestia idzie_gość

    26.08.2020, 19:22

    Czas znakowania już jest.

    Policja w służbie szatana. wkrótce będą was szczepić niewierni znakiem 666 .Ale będzie za późno na pokutę. Czas zniewolenia nadchodzi .

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx7.xx3 
  • -1

    Szatan_gość

    28.08.2020, 07:08

    Wypraszam sobie!

    Cytuj
    IP: 83.12.xx0.xx8 
  • +9

    gość_gość_gość

    26.08.2020, 19:49

    maski

    Wg Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Maski narażają nas na utratę zdrowia. Jesteśmy ludźmi. Oddychamy tlenem. Nie dwutlenkiem węgla. Dbajmy o zdrowie swoje i dzieci!

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx9.xx0 
  • -2

    Trump_gość

    26.08.2020, 20:24

    Aha

    Szkoda, że tak późno. Jak mamy prawie tysiąc przypadków dziennie to się obudzili. Powiedzmy sobie szczerze - od maseczki na twarzy nikt nie umrze, a możemy ochronić innych. Koronawirus to nie jest wymysł. Światowa gospodarka dostała ostro po tyłku. Ktoś naprawdę jest tak głupi, żeby sądzić iż Chiny, USA, Niemcy itd sami sobie dla jaj to wymyślili z nudów? Bez komentarza

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8 
  • Sales ty _gość

    26.08.2020, 20:44

    Mądra inaczej

    Co za dzban z ciebie ,pusty łeb,sprany tv, nos tłuku jeden maskę.

    Cytuj
    IP: 5.173.xx7.xx3 
    +1

    gośc_gość_gość_gość

    26.08.2020, 21:11

    niestey

    niestety z powodu noszenia masek ludzie zmarli. Dlatego jest ten podpunkt w ustawie - nosimy na własną odpowiedzialność. Jak się coś stanie Ustawodawca nie ponosi za to winy. Noszący maskę powinien wiedzieć że nie może jej nosić (ze względów zdrowotnych). Ale zobaczymy co powie sąd. Na razie mamy tylko wyrok sądu w Kościanie: tnij.tcz.pl/?u=8eb6d9 Ale tam nie doszło do śmierci.

    Cytuj
    IP: 188.147.xx8.xx5 
    +3

    EkO_gość

    27.08.2020, 06:45

    Jak idziesz do szpitala to też podpisujesz zgodę na leczenie. Nawet w gabinecie stomatologicznym musiałem coś takiego podpisać. Sytuacją jest jaka jest. Masz przepis i albo się stosujesz, albo jesteś karany. Dla mnie nie jest problemem założenie maseczki na kwadrans.

    Cytuj
    IP: 85.198.xx9.xx8 
  • -2

    Xx_gość_gość

    26.08.2020, 20:46

    Dobra rada

    Dobra rada dla sanepidu kilka wirusow w przestrzeni zmknietej w smietniku przy ul Wl Jagielly 4 trzeba ten syf zobaczyc poniewaz na klamce wejscia wirus parch wszy skacza z wrzuconych materacow. %

    Odpowiedz
    IP: 79.163.xx7.xx1 
  • +8

    anonim_gość_gość_gość_gość

    26.08.2020, 20:48

    oszukują z komentarzami dajesz plus a jest minus oszuści!!!

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx8.xx6 
  • +6

    gośc_gość_gość

    26.08.2020, 21:02

    niestety

    niestety. Usuwają też niewygodne komentarze.

    Cytuj
    IP: 188.147.xx8.xx3 
  • +2

    bezsrejtu_gość_gość_gość

    26.08.2020, 22:07

    26 sierpnia, 17 ofiar

    W środę resort zdrowia podał, że zmarło 17 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 90-letnia kobieta, która zmarła w Cieszynie, 78-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu (Dolnośląskie), 50-letni i 74-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 68-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 77-letni mężczyzna, który zmarł w Krynicy-Zdrój (Małopolskie), 63-letnia kobieta, która zmarła w Lublinie, 89-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna, którzy zmarli w Zgierzu koło Łodzi, 54-letnia i 82-letnia kobieta oraz 90-letni i 91-letni mężczyzna, którzy zmarli w Krakowie, 88-letni mężczyzna, który zmarł w Nowym Sączu, a także 88-letni mężczyzna, który zmarł we Wrocławiu. Większość osób miała choroby współistniejące.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx4.xx1 
  • +4

    gośc_gość

    26.08.2020, 22:20

    pomagają

    http://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx7.xx8 
  • +3

    Gwajer_gość

    26.08.2020, 22:50

    Na szczęście nie każdy policjant z tczewskiej komendy to burak i wielu z nich potrafi myśleć samodzielnie. Mam nadzieję, że tych jełopów bez mózgu, którzy sypią bezpodstawnymi karami będzie jak najmniej. Na razie jest dobrze i mam nadzieję, że "pandemia mandatowa" szybko zniknie.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx0 
  • +3

    tcz.pl_gość

    27.08.2020, 00:19

    Dlaczego redaktorzy kłamią i wypisują bzdury ?

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx6.xxx 
  • +4

    kasa_gość

    27.08.2020, 06:13

    kasa

    tylko dla kasy , bo siedzą w kieszeni UM

    Cytuj
    IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.