Policyjne działania na koniec wakacji - m. in. kaskadowy pomiar prędkości

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policyjne działania na koniec wakacji - m. in. kaskadowy pomiar prędkości
Dziś tczewscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Rozpoczyna się również ostatni weekend wakacji, co wiąże się z bardzo dużym ruchem na polskich drogach. Dlatego w tym czasie nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwać zdecydowanie więcej policyjnych patroli.

Dzisiaj policjanci uczestniczą w działaniach "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

- Taktyka kaskadowego pomiaru prędkości ma przypominać kierującym, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Zdarza się, że kierowca po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu z ręcznym miernikiem prędkości, gwałtownie przyspiesza. Dlatego punkty kontroli będą wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie, mogą im także towarzyszyć pojazdy nieoznakowane, które będą poruszać się wahadłowo. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Rozpoczyna się również ostatni weekend wakacji. Jest to czas powrotów z wypoczynku Polaków oraz intensywnej pracy policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Zdarzenia drogowe, którym towarzyszy zbyt duża szybkość pojazdu najczęściej kończą się tragicznie. Należy pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.


- Policjanci, w ramach działań, będą hamować zapędy zbyt szybkich i nerwowych kierowców. Mundurowi będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia dzieci. Największym nadzorem zostaną objęte drogi, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Stróże prawa przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność. Zróbmy wszystko, żeby ostatnie dni kończących się wakacji, były jak najbardziej bezpieczne. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +4

  Winiety. Pl_gość

  28.08.2020, 20:37

  Kaskadowy pobór opłat

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx9.xxx 
 • +4

  Fakty nie Mity_gość__gość_gość

  29.08.2020, 18:47

  Parodia prawa !?

  Urządzenia trzymane niezgodnie z instrukcją obslugi w dłoni bez wspornika , nie posiadające rejestratora namierzanego pojazdu ! Prawdopodobnie obsługujący nie posiada stosownych uprawnień !! Parodia jak u Pana Boga za Piecem !

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx3 
 • +3

  Ha_gość

  28.08.2020, 21:49

  Ciekawe czemu

  A ciekawe czemu stoja akurat w wacmierku on sprawdza jaka z predkoscia trzepie kolezanke

  Odpowiedz
  IP: 5.174.xx1.xx9 
 • +5

  seip_gość

  29.08.2020, 12:49

  nielegalny pomiar fotka na dowód do sądu

  szkoleniowe zdjęcie jak pislicja łamie przepis i dokonywuje pomiaru na zakręcie, radiowóz jest schowany z wyłączonymi sygnałami a kierowca nie widzi tego ze pomiar jest dokonywany. Panowie dla czego oszukujecie kierowców i dokonujecie nielegalnego pomiaru niezgodnego z instrukcją obsługi i stoicie niezgodnie z przepisami? Rozumiem że to dla względów bezpieczeństwa a mandaty są po ty by kierowca nie miał kasy do wydania na głupoty?

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx2 
 • +4

  g_gość_gość_gość

  29.08.2020, 13:06

  Co wolno wojewodzie.....

  I parkują niszcząc teren zielony,w mieście stań lekutko na trawce,już mandat wypisany ale oczywiście wszyscy są równi wobec prawa?????

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.