Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego potrącenia pieszego przez śmieciarkę

Wypadek w Tymawie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego potrącenia pieszego przez śmieciarkę

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Tymawie. 28-letni kierowca śmieciarki potrącił pieszego. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń ciała 74-letni pieszy poniósł śmierć. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj przed godziną 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Tymawa. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Dyżurny natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letni kierowca śmieciarki cofając, potrącił pieszego. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 74-letni pieszy poniósł śmierć. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Stróże prawa wykonali oględziny samochodu oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy.


Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -13

  Dawid_gość_gość_gość

  30.03.2022, 17:04

  Wypadek

  Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid 579925890

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx4.xx9 
 • Ali_gość_gość_gość

  31.03.2022, 18:31

  Hiena

  Spieprzaj hieno!!!

  Cytuj
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • +6

  obserwator_gość

  30.03.2022, 19:30

  Może redakcja otrzyma od kogokolwiek wyjaśnienie czy zatrzymywanie prawa jazdy bez wyników przebiegu zdarzenia, winy uczestników itp. jest obligatoryjne zgodnie z przepisami czy na widzimisię policji. Dotyczy to nie tylko wypadków ale i kolizji, gdzie policja nagminnie zatrzymuje prawa jazdy. Policja na moje zapytanie nie umiała czy też nie chciała udzielić merytorycznej odpowiedzi.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx8 
 • +2

  goośśććć_gość

  30.03.2022, 22:07

  Zgodnie z prawem

  Redakcja nie jest stroną w przedmiocie Twojego problemu a więc bezzasadne jest Twoje oczekiwanie. Policjant postępuje zgodnie z prawem i widocznie miał podstawę do zatrzymania prawa jazdy - zgodnie z art. 135 ustawy prawo o ruchu drogowym, wskazującym na wiele przypadków zatrzymania prawa jazdy. Policjant nie postępuje na "widzi mi się" a postawione Policji pytanie widocznie nieumiejętnie zredagowałeś - mało merytorycznie.

  Cytuj
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • -2

  gość_gość_gość

  30.03.2022, 20:07

  Manewr cofania ma w sobie duże ryzyko bezpiecznego jego wykonania. Kierowca śmieciarki nie powinien cofać: - gdy nie działa specjalny sygnał dźwiękowy podczas cofania (nie rozstrzygam czy on działał), - jeżeli nie nie ma pełnej widoczności w lusterkach lub na kamerze cofania, a do manewru cofania nie miał dodatkowej osoby, dającej kierowcy umówione sygnały (np. rękoma), o bezpiecznej możliwości cofania. Rodzina zmarłego Pana powinna domagać się, aby informacje o wyposażeniu śmieciarki i sposobie cofania znalazły się w dokumentacji z wypadku. Jeżeli wszystko było ok, to kierowca śmieciarki nie powinien się obawiać postawienia Jemu zarzutu ..., gdyż przypadki są różne. Prawo powinno zwyciężyć a nie samo "współczucie" kierowcy śmieciarki, ponieważ celem ustalenia okoliczności wypadku jest wyciągnięcie wniosków aby w przyszłości zmniejszyć ryzyko podobnego wypadku.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • Arkadiusz_gość_gość

  04.04.2022, 16:54

  Wypadek

  Proszę rodzinę zmarłego Pana o pilny kontakt w bardzo ważnej sprawie - 697723210 Arkadiusz

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.