"Ratujmy stare nagrobki". Dawny Tczew zaprasza do udziału w akcji

(fot. Dawny Tczew)
Tczew - "Ratujmy stare nagrobki". Dawny Tczew zaprasza do udziału w akcji
Dawny Tczew w w najbliższą sobotę zaprasza wszystkich chętnych do udziału we wspólnej akcji. Chodzi o ratowanie starych nagrobków na tczewskich nekropoliach.

Z najstarszych tczewskich cmentarzy znikają wiekowe nagrobki. Wiele z nich pochodziło jeszcze z czasów przedwojennych.

- Należy otoczyć opieką te, które pozostały. Są one niemymi pomnikami historii, wiążą się z nimi nie tylko losy poszczególnych osób i rodzin, ale także dzieje naszego miasta. Zapraszamy w sobotę 16 lutego o godz. 12. na Stary Cmentarz przy ul. 30 Stycznia wszystkie osoby, które chcą pomóc w zrobieniu dokumentacji fotograficznej nagrobków. - informuje Dawny Tczew.

Jak podkreślają społecznicy, będzie to wstęp do objęcia grobów ochroną.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -11

  ?_gość_gość

  15.02.2019, 11:21

  A KOGO TO OBCHODZI ?

  WIELE NAGROBKÓW ZNIKA BO RODZINA NIE CHCE PŁACIĆ ZA POMNIK ,A TAM GDZIE NIE MA KREWNYCH NO CÓŻ TRUDNO NIE PIERWSZY I NIE OSTATNI KTÓRY ZNIKNIE ,A TU BO ORGANISTA TO RATUJMY Z WYGLĄDU TO TEŻ NIE JEST ARCYDZIEŁO.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx7 
 • +7

  Tczew _gość

  15.02.2019, 12:12

  Tczew

  To jest chore płacić za miejsce na pochowanie człowieka,jak nie zapłacisz to kolejny ,tak kościół uczy,wszystko za pieniądze nawet ksiądz się modlić za kasę co za patologia zero szacunku dla zmarłych.

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
 • +7

  prezes deweloper_gość_gość

  15.02.2019, 12:46

  Tak cmentarze są po ty aby kościół miał biznes. Dlatego tak boi się kremacji. Złota żyła może wyschnąć.

  Cytuj
  IP: 78.11.xx6.xx8 
  -2

  gość_gość

  15.02.2019, 13:14

  Cmentarze są komunalne i Rokitkach prywatny. Jak płacicie za miejsce na cmentarzu to kasa wpływa do wrzosu a oni się rozliczają z miastem. Lol

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx8 
  +6

  ijo_gość

  15.02.2019, 13:29

  A wiesz może ile jest potrzebnych miejsc grzebalnych na tczewskich, polskich i światowych cmentarzach porównując to do liczby zgonów? Jest ogromny deficyt, także albo zacznie nas się więcej kremować albo będziemy gnić na polach. Bardzo dobrze, że chowani są kolejni ludzie a co ubędzie temu co już leży że się miejscem podzieli?

  Cytuj
  IP: 31.61.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA