Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Bibliotece na Czyżykowie

Klub dyskusyjny (fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie)
Tczew - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Bibliotece na Czyżykowie

zobacz galerię zdjęć: 3
23 marca - po długim czasie - odbyło się stacjonarne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci."Zadowoleni, że znów możemy się spotkać, na początku pochwaliliśmy się naszymi czytelniczymi odkryciami i omówiliśmy sprawy klubowe. Dzieci zgodnie stwierdziły, że bardzo tęskniły. Wszyscy Klubowicze urośli, ale nadal lubią czytać, co bardzo cieszy" - mówią przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Jak przystało na Klub Książki omówiono oczywiście lekturę. Wybór padł na "Teraz tu jest nasz dom" Barbary Gawryluk. Książka została wydana w 2014 r., po agresji Rosji na Ukrainę. Opowiada historię rodziny Romka, która musi uciekać przed wojną z Doniecka do Polski. Początki w nowym kraju nie są łatwe - w Ukrainie zostali dziadkowie, dom, zabawki. Dzieci tęsknią, ale powoli uczą się języka, idą do szkoły. Wiedzą, że teraz tu będzie ich dom.

- Książka ukazała się 8 lat temu, ale dziś jest nadal aktualna. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji ukraińskiej ludności, dzieci opowiadały o nowych uczniach z Ukrainy, którzy dołączyli do ich klas. Wspólnie postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by nasi goście zza wschodniej granicy czuli się w Polsce dobrze. A na zakończenie pięknie udekorowaliśmy małe serduszka, które przypięliśmy do niebiesko-żółtej bibliotecznej tablicy. Wszystkich chętnych zapraszamy ma kolejne spotkanie Klubu - odbędzie się 13.04.2022r. o godz. 15.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Czyżykowie. - zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ..._gość

  31.03.2022, 08:09

  8 lat temu to była rusofobia.

  Przed nią właśnie ostrzegał Donald Tusk, który pragnął zbliżenia z Putinem. A dziś daje się to do czytania dzieciom. Jaka zmiana.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx4.xx0 
 • Malkontent_gość

  31.03.2022, 10:08

  Dość niska frekwencja

  Niestety dzieci w dzisiejszych czasach wolą sieć i głupoty w niej umieszczane. Na spotkaniu pojawiła się trójka bohaterów, co przy tak sporym osiedlu wydaje się liczbą skrajnie niską. Może warto zastanowić się nad szerszym rozpropagowaniem takich wydarzeń?

  Odpowiedz
  IP: 46.170.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.