Kolejne alarmy bombowe w szkołach - policja powołała specjalny zespół

Do alarmu w Swarożynie zadysponowano straż i policję (fot. OSP Swarożyn)
Tczew - Kolejne alarmy bombowe w szkołach - policja powołała specjalny zespół
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie całego kraju, w których trwają matury. Policja powołała specjalny zespół, który ma namierzyć sprawców.

Dzisiaj kolejny dzień matur - i kolejne maile informujące o rzekomych możliwych eksplozjach w szkołach. W powiecie tczewskim dzisiaj sygnał o potencjalnym zamachu wpłynął m. in. do szkoły w Swarożynie.

- Mogę potwierdzić, że wpływają kolejne maile - każdy sygnał jest dokładnie sprawdzany, a sprawcy fałszywych zgłoszeń namierzani - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Tylko wczoraj maile trafiły do ponad 600 szkół w całej Polsce. Policja powołała specjalny zespół zajmujący się walką z cyberprzestępczością, który poszukuje sprawców fałszywych alarmów. Mundurowi przeszukują tzw. darknet - czyli przestrzeń nieindeksowaną przez przeglądarki.


Przypomnijmy, jeszcze przed rozpoczęciem matur do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wpłynęło pismo od Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) informujące o tym, że w trakcie sesji egzaminacyjnej w maju 2019 r. do wielu polskich szkół, w których przeprowadzany będzie egzaminy maturalny, mogą pocztą elektroniczną wpłynąć wiadomości informujące o podłożeniu na terenach tych placówek ładunków wybuchowych. W wiadomości sprawca/sprawcy mogą posłużyć się m.in. sformułowaniami takimi jak: "Za chwilę detonacja, eksplozja, zasobnik z gazem bojowym fosgen, bomba, ratujcie się zginą ludzie". Jednocześnie CBŚP informuje, że będzie wystawiało ocenę wiarygodności informacji o podłożeniu tych ładunków jako "niska".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +18

  a_gość

  08.05.2019, 15:27

  Złapać i taką karę dowalić że do emerytury gnoje będą spłacać, egzamin dojrzałości widać ile osób nie dorosło do tego egzaminu nic z tej młodzieży nie będzie straszne

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • +6

  dd_gość

  08.05.2019, 15:38

  Trafny komentarz.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • -7

  hahah_gość

  08.05.2019, 16:55

  tak

  pewnie nauczyciel wysyla albo jakiś gosc ktoremu nic nie zrobia bo meile niby wysylane a po IP nie moga dojsc śmieszne

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx8.xx6 
 • +3

  Belzedoop_gość

  08.05.2019, 20:49

  Gamoniu

  Pewne jest tylko to, że nic nie jest pewne. Nie masz twardych dowodów to nie pomawiaj. Kłapać mordą każdy potrafi. IP??? Śmieszny jesteś. Tysiąc metod, żeby to obejść. Do dzkoły uczyć się. Tyle w temacie.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx1 
 • +1

  hrh_gość

  09.05.2019, 08:02

  Skoro nikogo nie złapali to nie robi tego nikt przypadkowy

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA