Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel... oddziały NMM będą czynne do północy!

Noc Muzeów w NMM (fot. nmm.pl)
Tczew - Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel... oddziały NMM będą czynne do północy!

zobacz galerię zdjęć: 3
Zwiedzanie muzealnych oddziałów po zmroku? Czemu nie! Dużymi krokami zbliża się Europejska Noc Muzeów. Wzorem lat ubiegłych Narodowe Muzeum Morskie proponuje swoim gościom niezwykle atrakcyjne spędzenie wieczoru. Będzie w czym wybierać, bo 14 maja NMM w Gdańsku otworzy drzwi aż do siedmiu oddziałów!

Noc Muzeów każdego roku staje się okazją, by o nieco późniejszej porze zajrzeć do miejsc cieszących się za dnia dużą popularnością. W Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku kolekcjonerzy wrażeń i niezwykłych przeżyć będą mogli zwiedzić Ośrodek Kultury Morskiej, Spichlerze na Ołowiance, Muzeum Wisły w Tczewie, Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz statki-muzea: "Sołdek" oraz "Dar Pomorza".

- Chcemy, aby turyści mieli szansę poznawać nasze Muzeum dłużej, niż przez jedną noc, dlatego każdy zakupiony bilet będzie uprawniał do promocyjnego zwiedzania oddziałów NMM zlokalizowanych w innych miastach. Dodatkowo w trakcie kilkugodzinnych atrakcji rozdawane będą książeczki z miejscami przeznaczonymi na stemple. Każdy, kto do końca września uzbiera trzy pieczątki otrzyma muzealny upominek. - mówi dr Robert Domżał, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Podczas trwania Nocy Muzeów udostępniona będzie także specjalna ankieta - w formie tradycyjnej oraz online. Pozwoli ona poznać potrzeby oraz pomysły turystów na organizację kolejnej edycji wydarzenia. Oprócz tego przez cały czas prezentowane będą filmy edukacyjne oraz promujące oddziały NMM.

- Nocy Muzeów to także ostatnia szansa, by zajrzeć do Kapsuły Czasu. Chodzi o specjalne drewniane skrzynie; jedna z nich będzie ustawiona w holu Ośrodka Kultury Morskiej, druga zaś w holu Spichlerzy na Ołowiance. Do ich wnętrz zwiedzający będą mogli wrzucać pamiątki: drobne nietłukące się przedmioty, zdjęcia, wykonane przez dzieci rysunki, pocztówki, listy - wszystko to, co chcielibyśmy pokazać następnym pokoleniom gdańszczan. Kapsuła Czasu, po zakończeniu modernizacji Żurawia, zostanie umieszczona na jego poddaszu, a jej ponowne otwarcie nastąpi w 2071 roku, czyli po 50 latach. - dodaje Robert Domżał.


Podczas Nocy Muzeów wstęp do oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego kosztować będzie 1 złoty. Bilety sprzedawane będą na bieżąco, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji. 14 i 15 maja, za wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu - w ciągu dnia - oddziały Muzeum będą zamknięte.

Noc w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku
GDAŃSK:

- Spichlerze na Ołowiance (19:00 - 24:00)
- Zwiedzanie wystaw stałej (1. piętro)
-"Do DNA. 50 lat archeologicznych badań podwodnych Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku" (parter)
- "Truso. Legenda Bałtyku" (parter)

- Statek - muzeum "Sołdek" (19:00 - 24:00)
Zwiedzanie wystawy stałej i wnętrz legendarnego rudowęglowca

- Ośrodek Kultury Morskiej (19:00 - 24:00)
Zwiedzanie wystaw stałych:
- "Ludzie- statki - porty" (wystawa interaktywna);
- "Łodzie ludów świata",
- "Statki. Nasza pasja"

GDYNIA
- Statek-muzeum "Dar Pomorza" (18:00 - 24:00)
- Zwiedzanie wystawy stałej i wnętrz Białej Fregaty;
- Zwiedzanie wystawy czasowej "Barwy morza"'

TCZEW
- Muzeum Wisły (19:00 - 24:00)
- Zwiedzanie wystawy "Człowiek i rzeka. Rybołówstwo na dolnej Wiśle" (start o 19:30)
- Zabawy z magnesem - łowienie rybek, wykonywanie własnych magnesów;
- Zajęcia plastyczne dedykowane dla dzieci w różnym wieku - kolorowanki;

- Centrum Konserwacji Wraków Statków (19:00 - 24:00)
- Zwiedzanie wystawy stałej

HEL
- Muzeum Rybołówstwa (19:00 - 24:00)
- Zwiedzanie wystawy stałej

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Magnus Wielkus_gość

  12.05.2022, 19:12

  I znowu Czczef przebił w ofercie pozostałe miasta. Teraz przygotujmy się na najazd turystów chętnych obejrzeć te czefskie cuda.

  Odpowiedz
  IP: 178.162.xx2.xx1 
 • -1

  qq_gość

  13.05.2022, 04:24

  No cyrk...:)

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.