Zdobądź doświadczenie z ZUS

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - Zdobądź doświadczenie z ZUS
Uczysz się albo studiujesz? Jeśli w trakcie nauki musisz odbyć praktyki, albo zależy Ci na zdobyciu doświadczenia zapraszamy do ZUS. Zdobędziesz tu nie tylko wiedzę merytoryczną ale także umiejętności, które będziesz mógł później wykorzystać w dalszej karierze zawodowej. Praktyki w ZUS są bezpłatne, a ich podstawą może być umowa między ZUS a szkołą lub uczelnią. Przyszły praktykant może się także zgłosić się bezpośrednio, wtedy sam zwiera umowę z Zakładem.

Praktyki mogą trwać od trzech tygodni do trzech miesięcy, czyli od 120 do maksymalnie 480 godzin. Praktykantem może zostać każdy, kto ukończył gimnazjum lub ośmioletnią szkole podstawową i nie przekracza 30. roku życia.

- Najczęściej praktyczne doświadczenie zawodowe zdobywają u nas studenci takich kierunków jak ekonomia, zarządzania, administracja, prawo, finanse, rachunkowość, informatyka czy polityka społeczna. Katalog specjalizacji nie jest jednak ograniczony. Przede wszystkim są studenci II - V roku i absolwenci uczelni wyższych Katalog pozycji nie jest jednak ograniczony. Najczęściej na tego typu praktyki decydują się studenci II-V roku studiów oraz absolwenci. Praktyka w ZUS to doskonały pierwszy krok na swojej drodze zawodowej. - przekonuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS - Umożliwia nie tylko zdobycie przydatnych umiejętności, niezbędnych w każdej pracy, ale także wiedzy z wielu obszarów działalności Zakładu. W trakcie trwania praktyk zapewniamy wsparcie opiekunów merytorycznych, a po ukończeniu, zaświadczenie z informacją o wykonywanych czynnościach, zdobytych umiejętnościach oraz ogólną opinią o praktykancie. Co ważne, z oferty mogą skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami. Gdy praktyki odbywają się w ramach umowy ze szkoła lub uczelnią, to ona kieruje do nas studentów. Zainteresowani mogą zgłaszać się do biura karier, aby dowiedzieć się, czy ich placówką współpracuje ZUS. Można także wyszukać odpowiednią placówkę ZUS i zgłosić się do niej bezpośrednio.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne odbycie praktyki i indywidualne podpisanie umowy, wyślij na adres interesującej Cię placówki CV i list motywacyjny.

Dodatkowe pytania w sprawie praktyk można żądać pisząc na adres: praktyki.crntralazus@zus.pl .

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA