Urzędnicy z Gniewa przypominają - fosa to nie śmietnik

(fot. gniew.pl)
Tczew - Urzędnicy z Gniewa przypominają - fosa to nie śmietnik
Gmina Gniew pięknieje z każdym dniem, pojawiają się kwiaty, nowe szyldy, trwa rewitalizacja. Niestety nie każdy pamięta o tym, że to na co patrzymy to dobro wspólne. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nie śmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono. Nie możemy zachowywać się obojętnie, bo przecież stan sanitarny gminy świadczy o naszej kulturze. Piszemy o tym, bo m.in. w z zamkowej fosie ktoś postanowił zrobić sobie śmietnik...

Mając na względzie estetyczny wygląd naszych miejscowości i zdrowie mieszkańców nie możemy wywozić odpadów do lasów czy też wyrzucać ich gdzie nam się podoba. Zabronione jest także spalanie ich w domowych piecach. Wszystkie te działania zagrażają nam samym, naszym dzieciom, wnukom, przyrodzie i środowisku w którym żyjemy.

Dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w naszej gminie. Zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom majątek w postaci czystych lasów, jezior, rzek, pięknej przyrody i zadbanej, naszej wspólnej przestrzeni miejskiej.

Każdy, kto jest świadkiem podrzucania śmieci proszony jest o kontakt z policją (tel. 58 530 83 00, 112).


Proszę pamiętać, że za nielegalny wywóz śmieci można otrzymać mandat do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia, dużej skali zjawiska, powtarzalności procederu lub wyjątkowej uciążliwości sprawa kierowana jest do sądu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Człowiek _gość

  17.06.2019, 10:29

  to dajcie...

  To dajcie ludziom grosz na zapłatę za tych wyzyskiwaczy co to za wywu jakieś bajońskie chcą pieniądze. Na wszystko się znajduje ale na rzadowy program pomocy ludziom w potrzebie już nie ma. W Warszawie robia wszystko żeby wspomóc ale lokalni rzucają klody pod nogi!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.