Wzmożone policyjne kontrole na drogach Pomorza

Kontrola policji (fot. tcz.pl)
Tczew - Wzmożone policyjne kontrole na drogach Pomorza
Dzisiaj pomorscy policjanci zwracają szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest więcej patroli i więcej kontroli, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

Na terenie województwa pomorskiego trwają wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa widzimy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu wobec pieszych i rowerzystów.

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok oraz opady zmniejszają widoczność, a śliska nawierzchnia wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Warto w tym czasie stosować elementy odblaskowe, nie tylko poza miastem.


- Apelujemy do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie rowerów, a do pieszych o upewnienie się, co do możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy. W rejonach przejść dla pieszych dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -2

  Ona_gość_gość

  22.01.2021, 17:29

  Liczbę nie ilość policjanci i wypadku sa policzalni wiec używamy "liczba"

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +2

  kazio_gość

  23.01.2021, 10:53

  kurczę, jestem kierowcą 16 lat, jeżdziłem do pracy najpierw tczew-bysewo, potem pod pruszcz, teraz tczew-gdynia, a co drugi/trzeci weekend elbląg albo toruń i nie byłem kontrolowany ani razu. już chyba się tego nie doczekam... ktoś wie od czego zależy kontrola (oprócz łamania przepisów) ???

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx4 
 • +3

  gość_gość_gość

  23.01.2021, 13:35

  Nareszcie...

  Ciekawe kogo ten obywatel z lizakiem ma zamiar skontrolować 30m od własnej komendy,czyżby koniec z równymi i równiejszymi... "Jak wszyscy to wszyscy,babcia też ?...."

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +3

  Szatan_gość

  25.01.2021, 06:53

  Czy wystawiane są jakiekolwiek mandaty dla rowerzystów za łamanie przepisów lub brak wyposażenia? Czy wystawiane są mandaty dla pieszych? Czy znowu nie, bo kwoty za małe i się nie opłaca? Potem się dziwić, że są wypadki jak część użytkowników jest traktowana pobłażliwie. Odpowiedzialność na drodze należy do wszystkich uczestników ruchu, a nie tylko do kierowców, których najbardziej opłaca się pilnować ze względu na kwoty mandatów.

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.