Chcesz skorzystać z "Małego ZUS-u"? Musisz się mocno pośpieszyć

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - Chcesz skorzystać z "Małego ZUS-u"? Musisz się mocno pośpieszyć
Od nowego roku obowiązuje "Mały ZUS" dla małych firm. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tego rozwiązania muszą do 8 stycznia 2019 r. zgłosić się do ubezpieczeń społecznych z nowym kodem. W przeciwnym wypadku stracą możliwość skorzystania z ulgi w tym roku.

"Mały ZUS" to nowy sposób rozliczania w którym wysokość składki na ubezpieczenie społeczne uzależniona jest od uzyskanego przychodu. Dotyczy to głownie małych firm, których przychód w minionym roku był niższy niż trzydziestokrotność minimalnego wynagrodzenia, czyli ok. 63 tys. zł rocznie. Wszystkich, którzy mają wątpliwości, czy spełniają warunki do skorzystania z tej ulgi, zapraszamy na nasze sale obsługi klientów, gdzie nasi eksperci udzielą wszelkich wyjaśnień. Można też skorzystać z pomocy konsultantów w Centrum Obsługi Telefonicznej.

Jeśli chcemy skorzystać z "Małego ZUS-u" musimy zgłosić się najpóźniej do 8 stycznia. W przeciwnym razie będziemy płacić obniżone składki dopiero od 2020 r. Aby to zrobić, należy zgłosić się do ubezpieczeń społecznych z nowym kodem, który zaczyna się od cyfr 05 90 albo 05 92 - w przypadku pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Na stronie internetowej zus.pl, w zakładce "kalkulatory", znajdziemy się kalkulator dzięki któremu samodzielnie będziemy mogli obliczyć najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Wystarczy wpisać kwotę rocznego przychodu z tytułu prowadzonej działalności oraz liczbę dni, przez które działalność była prowadzona. Jeśli, według obliczeń, podstawa składek na ubezpieczenia społeczne ustalona na podstawie przychodu uzyskanego w 2018 r. nie przekroczy 30 proc. minimalnego wynagrodzenia, przedsiębiorca będzie płacił obniżoną stałą kwotę od tej podstawy. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Przedsiębiorca może korzystać nowych rozwiązań przez 3 lata w ciągu kolejnych 5 lat prowadzenia działalności.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA