Dzieci w ferie będą mogły jednak wyjść na dwór bez opiekuna

Ferie (fot. tcz.pl)
Tczew - Dzieci w ferie będą mogły jednak wyjść na dwór bez opiekuna
Dzieci i młodzież będą mogły jednak wyjść na dwór pomiędzy 8.00 a 16.00 bez opieki osoby dorosłej - na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział zmianę obowiązującego rozporządzenia, które było krytykowane jako "nieżyciowe". Zmiany mają zostać opublikowane jeszcze dzisiaj.

- Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Proponujemy ich złagodzenie. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności nadzoru opiekuna. - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, Adam Niedzielski, minister zdrowia.


Przypomnijmy, od 28 grudnia w całym kraju trwa wielka narodowa kwarantanna. Jednym z jej zapisów jest zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Przepisy miały obowiązywać do 17 stycznia - czyli do końca ferii, które z powodu pandemii w całej Polsce odbywają się w tym samym terminie. Nie o takim odpoczynku od nauki marzyli młodzi ludzie w całym kraju. O ich kondycję - zarówno fizyczną, jak i psychiczną - martwili się także rodzice. Trwały także podpisów pod petycjami o zapewnienie dzieciom możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu w czasie ferii szkolnych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -12

  Sławek EU07_gość

  04.01.2021, 13:06

  Lockdown

  To NIE kwarantanna, a tzw. lockdown. Po drugie moim zdaniem dzieci i młodzież nie powinny opuszczać miejscowości zamieszkania i nie powinny spotykać się z osobami dorosłymi z wyjątkiem własnych opiekunów prawnych (rodziców) aby nie rozprzestrzeniały coronavirusa.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • +3

  bezsrejtu_gość_gość_gość_gość

  04.01.2021, 15:59

  Koronaterror

  2 kroczki do przodu, jeden w tył. Aby bydło za bardzo się nie obruszało... HoReCa i tak pójdzie do piachu.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.