Mapa zagrożeń. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na parkowanie

Mapa zagrożeń (fot. KPP Tczew)
Tczew - Mapa zagrożeń. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na parkowanie
Tczewscy policjanci podsumowali półrocze 2019 roku i odnotowali 375 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. "Jak widać, to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego - mówią policjanci". Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

W minionym półroczu policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 375 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości.

-
Jak widać, to narzędzie uaktywniło mieszkańców, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 375 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 188 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W minionym półroczu do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (144 zgłoszenia) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (96 zgłoszeń). Jest to łącznie 64% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w całym półroczu 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (62 zgłoszenia).


Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym półroczu interweniowali oni w Tczewie, Pelplinie, Czarlinie, Narkowach, Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nałożyli 17 mandatów karnych, skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie oraz pouczyli 7 osób. W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci, a także nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia i przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status "potwierdzone", jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +8

  zgrywuss_gość

  26.08.2019, 09:35

  i co z tego jak policja nic nie robi

  no i co z tego że ktoś coś zaznacza skoro i tak nic się z tym nie dzieje...a nie przepraszam oni przychodzą potwierdzić, że faktycznie tak jest jak ktoś napisał...ale tylko potwierdzić, bo żeby zapobiegać to już inna sprawa...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx7 
 • +9

  ktoś_gość

  26.08.2019, 09:55

  KMZB

  to największy idiotyzm jaki został wymyślony.... głośno tego policjanci nie powiedzą ale tak niestety jest....

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +3

  Job_gość_gość

  26.08.2019, 10:03

  Tcz.policja

  Policja tczewska nic sobie z tych sygnałów nie robi. Wystarczy spojrzeć na zatoczke przed dworcem PKP zajęte miejsca dla taxi a policja ma to gdzieś.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx1 
 • +7

  Hunwejbin_gość_gość

  26.08.2019, 14:26

  Ja wskazałem gdzie notorycznie ćpuny od dilerów kupują zioło i brak reakcji ,bo Posterunek w Subkowach czynny tylko do 15 ,30 a dilerzy jakoś nie chcą dostosować się do godzin pracy funkcjonariusz

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx1 
 • +1

  TWBalbina_gość

  26.08.2019, 15:32

  Apel do Krasuli ( inspektora)

  a nie lepiej co paraliżować policjantów głupimi sprawdzeniami miejsc wskazanych jako zagrożone zajęli by się oni cięciem confetti dla Zielińskiego albo sprawdzeniem które pomniki są narażone na wkładanie koszulek KONSTYTUCJA = efekt byłby ten sam

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx5 
 • -1

  pp_gość

  31.08.2019, 20:41

  parkowanie

  Ciekawostką jest to, że np. na osiedlu Garnuszewskiego przed blokami parkują samochody nagminnie tam gdzie stoją znaki zakaz postoju oraz zakaz zatrzymywania się. Chodzą patrole i żadnej reakcji nie ma bo od miesięcy ci sami kierowcy parkują pomimo zakazu. To już jest patologia ze strony Policji i Straży Miejskiej.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • +1

  m_gość

  01.09.2019, 19:57

  brak miejsc parkingowych

  a czy ktos mógłby wkoncu pomyśleć o tym że ludzie nie parkują na zakazach specjalnie ale dlatego że nie mają gdzie. ja akurat mieszkam na ulicy Paderewskiego.dojazdu na podwórko nie mam więc nie mogę tam zaparkować.przy ulicy mogę tylko od 18 do 8.kazde staniecie na zakazie na chwilkę jest równoznaczne z tym że ktoś miły dzwoni na policję.czasem muszę parkować nawet 2 ulice dalej co przy małych dzieciach i siatkach z zakupami jest dość uciążliwe.znaki postawione jeszcze za czasów gdy dzialal szpital.sama policja twierdzi że powinny być zmienione no ale coś lepiej się wzbogacić na kimś kto czasem musi tam stanac

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.