Gdański sąd ogłosił wyrok ws. pochówku w grobie, w którym znaleziono śmieci

Cmentarz, krzyż
Tczew - Gdański sąd ogłosił wyrok ws. pochówku w grobie, w którym znaleziono śmieci
Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku zapadł wyrok ws. pochówku w grobie, w którym znaleziono śmieci, na terenie Cmentarza Komunalnego w Tczewie. To ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie.

Całość zaczęła się we wrześniu 2016 roku. Rodzina zmarłego podczas pogrzebu zobaczyła w wykopanym dole śmieci, o czym powiadomiła media. Administrator cmentarza i firma pogrzebowa przerzucali się odpowiedzialnością. Sprawę badała też prokuratura - która ostatecznie umorzyła sprawę - śledczy ustalili, że choć w grobie były odpadki, trudno mówić tu o jakiejkolwiek celowości. Całość trafiła jednak na wokandę z powództwa cywilnego. Czytaj: Gdański sąd ogłosił wyrok ws. pochówku w grobie, w którym znaleziono śmieci (publikacja: 14.02.2019).

Teraz Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Całość dotyczyła naruszenia dóbr osobistych małżonki pogrzebanego mężczyzny. Sąd orzekł, że ówczesny administrator cmentarza i gmina miejska muszą przeprosić wdowę na łamach portalu internetowego jednego z dzienników i jednej z lokalnych witryn oraz wpłacić pod 2 tysiące złotych na cel charytatywny.


Dodajmy, że w związku z sytuacją zaśmiecenia grobu, do której doszło na Cmentarzu Komunalnym, prezydent Tczewa zlecił badania geologiczne , by sprawdzić, czy takich ukrytych odpadów jest więcej. Firma geologiczna wykonała 12 odwiertów. Stwierdzono niewielką ilość śmieci w pobliżu opisywanego grobu, w pozostałych miejscach odpadów nie było. Miejsce, gdzie znaleziono śmieci zostało wyłączone z pochówków. Zmienił się również zarządca cmentarza - od jakiegoś czasu nekropolią zarządza miejska jednostka - Zakład Usług Komunalnych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  judasz_gość

  12.11.2019, 17:28

  Alchimowicz jak Rumcajs

  ....obaj przed sądami NIEWINNI...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx6 
 • Belzedoop_gość

  12.11.2019, 17:51

  Powiem tak....

  Niech sąd weźmie szpadel, uda się we wskazane miejsce, pokopie ździebełko i sam dojdzie do prawdy. Chyba, że mu nie po drodze. Każdy stary tczewiak wie, że w przeszłości była tam granica cmentarza, a w jej okolicy ...... I nic tego nie zmieni, żaden wyrok...

  Cytuj
  IP: 5.173.xx5.xx4 
 • +3

  Daniel_gość_gość

  12.11.2019, 19:57

  Cmentarz Rokitki

  Wiadomo pewien pan z firmy pogrzebowej z ul.Niepodległości.Chciał się stać gwiazdą szklanego ekranu.????????????????Niestety się nie udało .

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx5 
 • Rokiciak_gość

  14.11.2019, 10:10

  Wszyscy wiedzą, ale nic z tego sobie nie robią, bo chcą przedłużyć cmentarz. Więc będą dalej chować w śmieciach bo nowa część wchodzi na stare śmietnisko. Wybiorą śmieci żeby ludzie podczas pochówku nie widzieli a między już nikomu nie przeszkadza. Gdzie prokuratura w sprawie poszerzenia w stronę dawnego śmietniska. Ostatnio koparka wybierała śmieci i zasypywala nowym podłożem żeby ludziom zamydlić oczy. To chyba nie zmienia faktu że dalej w śmieciach będą chować mimo wybrania miejsce śmietniska zawsze zostanie śmietniskiem.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.