"Słonecznym" na wakacje

Pociąg Słoneczny (fot. Koleje Mazowieckie)
"Słonecznym" na wakacje
Już w pierwszą sobotę wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich - "Słoneczny" do Ustki oraz "Słoneczny - BIS" do Gdyni. Tradycyjnie pociągi będą zatrzymywały się w Tczewie.

"Słoneczny" będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy "Słoneczny - BIS" relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreśla, że wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów z wielu powodów.

- Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem.


Potwierdzają to także liczby.

- W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie - może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy "Słonecznym" pojechało ponad 127 tys. osób - mówi Dariusz Grajda, Członek Zarządu Spółki "Koleje Mazowieckie - KM".


Kursowanie "Słonecznego" i "Słonecznego - BIS"

Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, "Słoneczny" i "Słoneczny - BIS" rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września "Słoneczny" wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Warto zaznaczyć, że od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni - na Warszawie Centralnej.

"Słoneczny - BIS" w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.
Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Mamy też dobre informacje - oferta na trasę Słupsk - Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk - Gdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka - Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia - Ustka - 27 zł.

To już 17. edycja tego wyjątkowego, wakacyjnego połączenia. "Słoneczny" będzie przemierzał trasę z Warszawy do Ustki zatrzymując się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka). Natomiast "Słoneczny - BIS" będzie kursować w relacji Warszawa - Gdynia Główna- Warszawa.


Więcej informacji na stronie: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl
Szczegółowy rozkład jazdy na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • -7

  KODi Bałtyk 23_gość

  16.06.2023, 09:44

  Tczew to tylko pro forma.

  Nie będzie miejsca dla ludzi z prowincji, którzy chleją i biją swoje dzieci żyjąc z 500+. Miejsca będą jedynie dla tych, którzy legitymizują się prawidłowymi poglądami politycznymi. Pisowcy niech jadą towarowymi, a my już mamy dla nich paragony grozy.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx2 
 • +8

  Tik Tok_gość_gość

  16.06.2023, 09:55

  Już odpowiedam - nie można jechać na bilet miesięczny. Trzeba kupić osobno na słoneczny.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • -5

  Wyborca PO_gość_gość_gość_gość

  16.06.2023, 10:15

  Forever Donald Tusk

  Znów pociągi zapchane przez biedaków z 500+ , za czasów platformy to przynajmniej pociągi nie były zapchane a na plaży był pełen luz .

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx8.xx3 
 • +2

  marcin_gość_gość_gość

  16.06.2023, 11:22

  sloneczny

  powinien jechać do helu bo do Ustki mało ludzi jeżdzi

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx1 
 • +5

  dick_gość

  16.06.2023, 11:38

  Do Helu tylko 666

  Cytuj
  IP: 83.18.xx8.xx0 
 • +5

  _gość

  16.06.2023, 18:00

  Janusze i Grazyny z 500+

  rozstawią parawan już w pociągu i zaczną pić czarnego specjala - gdyż tak im rozum wskazuje.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xx3 
 • +1

  Hejt_gość

  17.06.2023, 08:39

  Moderator

  Może moderator tego portalu zacznie usuwać ten hejt w tych komentarzach przez ograniczonych ludzi umysłowo. Zero programu zero logiki tylko j**a.PiS . Żal mi was biedni ludzie płaczący nad swoim losem bo urwało się czerwone koryto.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx7 
 • +2

  M_gość_gość

  18.06.2023, 08:19

  Czy wygodnie i szybko to bym polemizowała...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx8 
 • _gość

  18.06.2023, 12:53

  to taki słoneczny burakowóz 500+

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.