Dni otwarte OSP w Gniewie za nami

(fot. gniew.pl)
Dni otwarte OSP w Gniewie za nami
W ramach tygodnia ochrony przeciwpożarowej w dniach od 9 do 16 maja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyły się dni otwarte. Podczas tego tygodnia jednostkę mogły odwiedzać dzieci i młodzież oraz mieszkańcy miasta i gminy Gniew. Strażacy z tej okazji przygotowali szereg atrakcji dla zaciekawionych dzieci i spragnionych wiedzy dorosłych.

Zwiedzający poznali rodzaje umundurowania strażaka, zobaczyli jakim sprzętem oraz wozami dysponuje gniewska jednostka, a także chętne osoby mogły przejść test sprawnościowy. Główną atrakcją tegorocznych dni otwartych były inscenizacje wypadku drogowego oraz pokaz ratownictwa technicznego.

- Organizacja takiego wydarzenia wymaga od nas wiele dodatkowej pracy, która zwraca się wraz z uśmiechem dzieci i świadomością dostarczenia im dobrej zabawy oraz wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w swoim życiu - mówi dh Tomasz Truszczyński.

Dni otwarte to także świetna okazja do spotkania się z mieszkańcami i bliższego przedstawienia im jak działa nasza jednostka.


Gniewska jednostka OSP dziękuje przedszkolom, szkołom oraz mieszkańcom, którzy odwiedzili remizę strażacką, a przez cały tydzień zawitało do niej 900 osób.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim druhom zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie niespodzianek dla odwiedzających.

Drukuj
Prześlij dalej