Rusza nabór! Ponad 900 miejsc w szkołach ponadpodstawowych

Szkoła, nauka zdalna
Tczew - Rusza nabór! Ponad 900 miejsc w szkołach ponadpodstawowych

zobacz galerię zdjęć: 1
Dzisiaj (17 maja) rozpoczyna się nabór kandydatów do szkół ponadpodstawowych. Powiat tczewski przygotował 909 miejsc w 8 szkołach ponadpodstawowych, dla których jest organem prowadzącym. Oznacza to 260 miejsc w liceach ogólnokształcących, 411 miejsc w technikach, 214 miejsc w branżowych szkołach I stopnia.

Podobnie jak w ubiegłych latach kandydaci do liceów ogólnokształcących i techników aplikują do wybranych szkół poprzez system elektroniczny. Uczniem branżowej szkoły I stopnia można zostać w uproszczony sposób. Nie trzeba się rejestrować w systemie elektronicznym. Złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku, świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia lub umowy o pracę jest podstawą przyjęcia do wybranej branżowej szkoły I stopnia.

- Zapraszamy do rejestracji elektronicznej do techników i liceów ogólnokształcących oraz składania wniosków do szkół branżowych I stopnia. Atrakcyjne zawody i profile kształcenia czekają na kandydatów. Zapraszamy również do korzystania ze strony internetowej 8klasa.codalej.powiat.tczew.pl , która jest internetowym informatorem edukacyjnym Powiatu Tczewskiego. Można tam znaleźć kompletną informację o profilach kształcenia i zawodach nauczanych w naszych szkołach ponadpodstawowych. Można także, w zakładce Rekrutacja dowiedzieć się jak zostać uczniem wybranej szkoły. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Cyge bok_gość_gość

  17.05.2021, 16:44

  Niema co do szkoły chodzić 500+ płacą mieszkania bedą spłacać to po co szkoła

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.