Pomóż bezdomnym i zaznacz ich obecność na Krajowej Mapie Zagrożeń

Bezdomny (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pomóż bezdomnym i zaznacz ich obecność na Krajowej Mapie Zagrożeń
Spadek temperatury, nocne przymrozki, to czas, kiedy warto pamiętać o osobach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądź obojętny i zgłoś osobę bezdomną, która może potrzebować wsparcia.

Pogoda za oknem może nie jest specjalnie zimowa, jednak należy pamiętać, że również niewielki mróz może być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Takie okoliczności są szczególnie niebezpieczne dla osób samotnych i bezdomnych. Stąd też musimy pamiętać o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na takie właśnie osoby. Krajowa Mapa Zagrożeń ma wiele kategorii zgłoszeń, których można dokonywać za pośrednictwem kilku kliknięć. Jedną z nich jest ta dotycząca "osób bezdomnych wymagających pomocy".

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

- Przypominamy, że korzystając z tego narzędzia, można zasygnalizować miejsce przebywania takich osób i wspomóc działania odpowiednich służb, w tym policji. Będzie to dodatkowe źródło informacji dla instytucji, które zajmują się statutowo takimi przypadkami.

Skuteczność działań policyjnych uzależniona jest również od aktywności mieszkańców, dlatego też apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

W sytuacji, która bezpośrednio zagrażałaby życiu lub zdrowiu osób, należy kontaktować się bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Tczewie pod numerem telefonu 47 742 82 22 lub numerem alarmowym 112.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  Ta_gość

  10.11.2022, 11:23

  U nas w czewie nie ma bezdomnych to zwykłe żule nic więcej które każdą pomoc mają w czterech literach

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +5

  qq_gość

  10.11.2022, 13:08

  Nie prawda...przyjmą każdego grosika i cyk na gułe jest i kolejny dzień przepykany

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx1 
 • +5

  Rozm_gość

  10.11.2022, 13:14

  Pracuj i żyj

  Bezdomni na własne życzenie. kto nie chce pracować niech też nie je. Przyroda eliminuje nierobów i pasożytów.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx5 
 • +8

  x_gość

  10.11.2022, 14:58

  powiem tak.......

  nie zawsze byli bezdomnymi w młodości pracowali mieli rodziny i pracę z powodu nadużywania alkoholu ,awantur i przemocy w rodzinie , zostali wykluczeni jako mąż ,ojciec wpadli na grunt przestępczości ,zaczęli żyć swoim życiem ,z tego sposobu na życie tarzali się nie mając dachu nad głową tylko dworzec, piwnice , altany i ławki do egzystencji. Prawie każdy z nich ma jakiś staż pracy i na tej podstawie otrzymuje świadczenie z ZUS ,czy rentowe czy emerytalne więc ma dochody , Ci co nie mają otrzymują świadczenia z MOPS mają również renty tzw. alkoholowe więc dochody mają świadczenia zdrowotne również , a ,że wszystko skonsumują w alkoholu to na jaką pomoc mogą liczyć od społeczeństwa ,które żyje na tych samych warunkach świadczeń emerytalnych dochodów tu powinni mieć jakiego opiekuna prawnego ,który by był upoważniony przez MOPS do dysponowania ich środkami pieniężnymi opłacał za nich posiłki wówczas by się odzwyczaili od zakupu alkoholu ,a przeznaczyli na jedzenie.Nik z nas nie będzie utrzymywał alkoholików,żebraków i dawał przyzwolenie na takie życie w plenerze brudu choroby i żebractwa. takie życie prowadzą również kobiety i to jest tragedia obecnego czasu w którym żyjemy.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx8 
 • fcs_gość

  12.11.2022, 02:02

  W tczewie bezdomni dają w szyje. Niestety robią to ponad 20 lat i chyba sa alkocholikami. Dzieci nie bedzie.

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.