Gminne Zawody Pożarnicze za nami

Zawody (fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Gminne Zawody Pożarnicze za nami

zobacz galerię zdjęć: 40
W niedzielę 27 czerwca odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze, w których wzięło udział 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze ze Swarożyna i Boroszewa. Zawody połączone z piknikiem rodzinnym przy pięknej, słonecznej pogodzie były idealną okazją do zaprezentowania sprawności bojowej Druhów.

Zawody składały się z dwóch etapów: sztafety, oraz ćwiczeń bojowych. I chociaż zawody miały charakter rodzinnego pikniku, to podczas rywalizacji nie było taryfy ulgowej.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Gniszewo, następnie OSP Swarożyn, OSP Turze. Zawody odbyły się w przyjacielskiej, miłej i sportowej atmosferze. Na zakończenie zawodów Wójt Gminy Tczew wraz z Sołtysem Łukaszem Kowalskim oraz Julianem Grygolcem wręczyli uczestniczącym drużynom puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

- Gratuluje wszystkim drużynom, w szczególności cieszy widok dwóch drużyn młodzieżowych, bo to jest szansa, że w przyszłości zasilą oni jednostki w naszej gminie. Życzę wszystkim strażakom tyle samo wyjazdów co powrotów, abyśmy mogli spotkać się w komplecie na kolejnych zawodach - powiedział Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.


Organizatorem tegorocznych zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna z Gniszewa oraz Sołectwo Bałdowo przy wsparciu Gminy Tczew. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili zarówno uczestnikom zawodów jak i pozostałym gościom pikniku rodzinnego świetne popołudnie, wypełnione atrakcjami. O animacje dla dzieci zadbała niezastąpiona Magdalena Burchardt; wata cukrowa, popcorn i loteria fantowa to atrakcje, o które zadbały Panie z sołectwa Bałdowo reprezentujące Stowarzyszenie "Kociewie z pasją". Każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla o co zadbało OSP Gniszewo, jak również zapoznać się z pracą i wyposażeniem wozów strażackich. Była to nie lada gratka zwłaszcza dla najmłodszych.

Drukuj
Prześlij dalej