Po wyborach w gminie Gniew

Wybory (fot. Tcz.pl)
Tczew - Po wyborach w gminie Gniew
W minioną niedzielę, 13 września odbyły się wybory sołeckie. W Brodach Pomorskich, Półwsi i Wielkich Walichnowach przeprowadzono głosowania, w wyniku których wybrano nowych sołtysów. W Kolonii Ostrowickiej i Polskim Gronowie, gdzie do wyborów nie zgłoszono żadnego kandydata, mieszkańcy sołectw wybrali swoich włodarzy na zebraniach wiejskich.

W Brodach Pomorskich zgłoszono dwóch kandydatów, Macieja Kordę oraz Bożenę Klein, która ponownie została sołtysem sołectwa. W Półwsi najwięcej głosów zdobył również dotychczasowy sołtys Janusz Ruliński, który rywalizował z Bogumiłem Kulkowskim. W Wielkich Waliuchnowach o posadę sołtysa ubiegało się dwóch nowych kandydatów - Marian Schwarz i Dariusz Krzyżyński, który wybrany został na sołtysa tego sołectwa na kolejne lata.

W Kolonii Ostrowickiej i Polskim Gronowie, gdzie do wyborów nie wystawiono żadnego kandydata, to sami mieszkańcy na zebraniach wiejskich wyłonili swoich włodarzy. Zostali nimi Dorota Kryszczuk w Kolonii Ostrowickiej i Henryk Kordecki.

W pozostałych sołectwach, z uwagi na fakt, że swoje kandydatury zgłosili tylko dotychczasowi sołtysi, wyborów nie przeprowadzono.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Jony von fentyl_gość_gość_gość_gość

  20.09.2020, 00:10

  Gnieff

  W wiosce na Tajwanie też były jakieś wybory na herszta wioski napiszcie o tym tylko bez błędów xdeeeee

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA