Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym (fot. https://www.arcgis.com)
Tczew - Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym
To już 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2021, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. - podkreślają policjanci.


Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Mapę można znaleźć tutaj .


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kkk_gość

  19.07.2021, 15:10

  MORE MORE

  Tak lepiej jak jest więcej, ważnym krokiem w tej sytuacji dla rządu jest podnieść kolejne kary, gdyż kowalski nie zjarzy się że to on, jako ogarniety kierowca ma bulić za szkode innych i tak jak i on , mimo iż nie posiada swoich dzieci to ma sponsorować 500 +, gdyż rząd i państwo nie ma swoich pieniędzy dopóki skądś nie ukradną. A krandą od tych chcących jakoś żyć, sam fakt że Kościół w pandemii ani nie był zamknięty, ani tego dziadostwa nie opodatkują, gdzie wszystko inne było zamknięte na 4 spusty xD

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.