Zapomniał, że wyrejestrował naczepę. Potem używał jej ponad 7 lat

(fot. WITD Gdańsk)
Tczew - Zapomniał, że wyrejestrował naczepę. Potem używał jej ponad 7 lat
W miejscowości Swarożyn (gmina Tczew) na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali ciągnik samochodowy z naczepą należący do polskiego przewoźnika. Pojazdem członowym przewożony był stalowy zbiornik. Okazało się, że naczepa nie ma badań technicznych - i nie jest zarejestrowana od siedmiu lat.

Po zatrzymaniu pojazdów, poproszono kierowcę o okazanie wymaganych dokumentów związanych z kontrolowanym przewozem. Kierowca do kontroli przedstawił także dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów, chociaż zgodnie z prawem nie musiał okazywać ich do kontroli. Po otrzymaniu dowodu rejestracyjnego naczepy kontrolujący sprawdził, czy numer rejestracyjny i numer VIN z dokumentu odpowiadają numerom umieszczonym na naczepie. Numer rejestracyjny był zgodny, ale nr VIN naczepy nie zgadzał się z numerem wpisanym w dowodzie rejestracyjnym.

- W toku dalszych czynności inspektor sprawdził nr VIN kontrolowanej naczepy w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Po dokonaniu sprawdzenia okazało się, że kontrolowana naczepa posiada inny numer rejestracyjny, a jej ostatnie okresowe badanie techniczne zostało przeprowadzone w dnia 4 czerwca 2011r. Z systemu CEP pozyskano także informację, iż naczepa została w 2017r. wyrejestrowana przez właściciela pojazdu. Na miejsce kontroli przyjechał właściciel tłumacząc, że nie wiedział, iż naczepa nie posiada ważnych badań technicznych oraz, że tablica rejestracyjna tej naczepy została przełożona z innej. Przedsiębiorca zapomniał również, że naczepę wyrejestrował. Na miejsce kontroli wezwani zostali funkcjonariusze Policji, którzy potwierdzili m.in., że naczepa nie figuruje jako kradziona. Przedsiębiorca dopuszczając taki pojazd do ruchu, który przez ponad 7 lat nie został poddany okresowym badaniom technicznym świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności. - informuje WITD Gdańsk.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym. Kierowca został ukarany mandatami karnymi. Inspektor wydał zakaz używania pojazdu w ruchu drogowym. Przedsiębiorca zobowiązał się, że z użyciem dźwigu ładunek przeładuje na inną naczepę, natomiast naczepę bez badań przewiezie inną naczepą na teren swojej firmy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +27

  Łupaszko_gość_gość

  07.11.2019, 09:17

  '' a'la long"

  Wow jaki NEWS :) A 3/4 pracodawcow placi najniższą krajową reszta pod stołem. Niech prawdziwa blondyka z tcz. Pl zrobi zestawienie tczewskich firm, ktore bezprawnie to robia wiecej niż 7 lat :) :) :) :) :) :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • +1

  Rafal_gość

  08.11.2019, 17:16

  Kociewiaku

  A ty kociewiaku dziwisz się ze najniższa krajowa ? Nawet nie masz pojęcia ile kosztuje prowadzenie działalności bo sam zapierdala.. we Flex za marne grosze i cię rucha.. zagraniczna spółka

  Cytuj
  IP: 94.254.xx8.xx3 
  -2

  Jan Lewicowy_gość

  10.11.2019, 14:55

  Bardziej winiłbym w takiej sytuacji pracowników, którzy godzą się na omijanie podatku dochodowego i uszczuplanie wpływu do ZUS

  Cytuj
  IP: 46.227.xx0.xx0 
 • +7

  tadeusz_gość

  08.11.2019, 18:46

  Pewnie znowu jakis Pelpliniak. Jeżdżą gratami zabierają innym prace potem dziwią sie ze nikt ich nie lubi

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.