Pożar w Pelplinie - nie żyje jedna osoba

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pożar w Pelplinie - nie żyje jedna osoba
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14.03.2022 do 20.03.2022 roku zanotowano łącznie 41 zdarzenia, w tym 26 pożarów oraz 15 miejscowych zagrożeń.

15.03.2022 - Swarożyn - wypadek drogowy

Na miejscu zastano uszkodzony samochód dostawczy na pasie szybkim autostrady oraz kilka metrów dalej samochód ciężarowy z uszkodzona naczepą. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Rozlane płyny zostały zneutralizowane oraz został odłączony akumulator w pojeździe. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG, 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

15.03.2022 - Tczew ul. Pomira - pożar poddasza w budynku mieszkalnym wielorodzinnym
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Wprowadzono ratowników do wnętrza budynku celem przeszukania, podano prąd gaśniczy z kosza drabiny na palący się dach budynku. Ewakuowano mieszkańców z sąsiedniej kamiennicy. Po ugaszeniu pożaru prowadzono prace rozbiórkowe, wszystkie mieszkania zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym. W skutek zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. W działaniach brały udział 6 zastępów z JRG, 1 zastęp z OSP Gniszewo, 1 zastęp z OSP Miłobądz oraz 1 zastęp z OSP
Tczew.

17.03.2022 - Pelplin ul. Wybickiego - nieprzytomna osoba w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano nieprzytomna kobietę w mieszkaniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG.

18.03.2022 - Pelplin ul. Plac Grunwaldzki - pożar mieszkania
Na miejscu zdarzenia zastano kobietę, która wskazała mieszkanie sąsiadki, z którą nie ma kontaktu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, rozstawiono drabinę nasadkową i otworzono okno. Okazało się że w mieszkaniu panuje silne zadymienie. W jednym z pomieszczeń ratownicy znaleźli nieprzytomną osobę, którą ewakuowali na zewnątrz budynku. Następnie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru mieszkania. Mieszkanie zostało sprawdzone kamera termowizyjną. Pozostałe lokale mieszkalne zostały sprawdzone miernikiem. W jednym z mieszkań stwierdzono obecność tlenku węgla. W skutek zdarzenia 1 osoba zmarła. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 2 zastępy z JRG.

Drukuj
Prześlij dalej