25 interwencji z związku z burzami w powiecie tczewskim

Skutki silnego wiatru (zdjęcie poglądowe) (fot. tcz.pl)
Tczew - 25 interwencji z związku z burzami w powiecie tczewskim
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.06.2020 roku do 21.06.2020 roku zanotowano łącznie 66 zdarzeń w tym 4 pożary, 59 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

18.06.2020r. Tczew Aleja Solidarności - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy oraz motocykl po wypadku na jezdni drogi. Wskutek zderzenia kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu, a kierowca samochodu został w stanie poważnym przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierującego pojazdem z samochodu oraz na uwolnieniu ciała motocyklisty spod wraku pojazdu przy użyciu sprzętu pneumatycznego. Po zakończonych czynnościach funkcjonariuszy Policji i Prokuratora uprzątnięto jezdnię z płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii. W zdarzeniu udział brały 3 zastępy z JRG Tczew.

21.06.2020 - Tczew Al. Zwycięstwa - izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego
Wskutek braku dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, straż pożarna w Tczewie została poproszona o udzielenie pomocy osobie znajdującej się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie z podejrzeniem udaru oraz na zabezpieczeniu tymczasowego lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądującego u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Al. Zwycięstwa. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy z JRG Tczew.

W dniu 19.06.2020 przez powiat tczewski przetoczyły się burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Wskutek tego, w ciągu kilku godzin odnotowano 25 zdarzeń, w których jednostki OSP i PSP usuwały skutki nawałnicy, prowadząc działania polegające na wypompowaniu wody z zalanych ulic, posesji, miejsc użyteczności publicznej oraz usuwaniu połamanych konarów drzew.

Zdjęcie poglądowe

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Dudki_gość

  23.06.2020, 08:01

  A ten strażak dalej tnie to samo drzewo na tym zdjęciu co roku te samo drzewo i to samo miejsce co za wypadek

  Odpowiedz
  IP: 89.8.xx6.xx1 
 • +1

  Obserwator_gość_gość

  23.06.2020, 11:19

  To stan umysłu TCZ.PL

  Tak trudno wkleić aktualne zdjęcie!

  Cytuj
  IP: 109.40.xx1.xx5 
 • +1

  x_gość

  23.06.2020, 11:50

  Piłe ma tempo, to so rżnie, pewnie ze dwa lata so tak bedzie rżnął...., a może pasja taka...

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.