Z "pierwszakami" o bezpieczeństwie [WIDEO]

(fot. mat. prasowe)
Z "pierwszakami" o bezpieczeństwie [WIDEO]
Profilaktyk z tczewskiej Komendy Powiatowej Policji odwiedziła szkoły podstawowe w ramach programu "Bezpieczny Pierwszoklasista". Policjantka omówiła z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu udział wzięło 45 osób, które chętnie odpowiadały na zadawane przez funkcjonariuszkę pytania. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblask.

6 września br. profilaktyk z tczewskiej Komendy Powiatowej Policji - mł.asp. Wioleta Maras-Dudyńska odwiedziła szkołę podstawową w Morzeszczynie i w Nowej Cerkwi. Policjantka cyklicznie prowadzi spotkania w placówkach oświatowych w ramach akcji "Bezpieczny Pierwszoklasista". Policjantka omówiła z dziećmi klas pierwszych podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariuszka opowiadała o tym, jak prawidłowo przejść przez przejście dla pieszych, o sygnalizacji świetlnej, o tym, jak poruszać się poboczem oraz o właściwym poruszaniu się na rowerze. Policjantka przypomniała, jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych. Mundurowa omówiła również z uczestnikami temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz kontaktu z obcymi. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały pytania. Na zakończenie obu spotkań, w których łącznie udział wzięło 45 osób, policjantka rozdała każdemu zawieszki odblaskowe.

- Najważniejsza jest edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat, a wszystko po to, by dzieci bezpieczeństwo miały głęboko zakorzenione i w przyszłości zwracały uwagę na zagrożenia zarówno w domu, jak i na drodze. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • koko_gość

    08.09.2022, 09:07

    Roszczeniowe pokolenie 500 plus .

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA