Kontrole kompostowników na terenie gminy Tczew

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Kontrole kompostowników na terenie gminy Tczew
Od października bieżącego roku na terenie gminy Tczew rozpocznie się kontrola przydomowych kompostowników celem weryfikacji faktycznego posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. Kontrole będą dotyczyć wyłącznie osób, które zadeklarowały posiadanie kompostownika.

Właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić dokonanie oględzin.

- W trakcie kontroli, będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna kompostowników oraz znajdujących się w nich bioodpadów. Po przeprowadzonej kontroli sporządzony zostanie protokół. Kontrole przeprowadzać będą upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy Tczew. - informuje Urząd Gminy w Tczewie.


Jeżeli właściciel nieruchomości, który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji:


- nie posiada kompostownika przydomowego lub
- nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym lub
- uniemożliwia wójtowi lub upoważnionej przez niego osobie dokonanie oględzin nieruchomości
Wójt Gminy Tczew stwierdza w drodze decyzji, utratę prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od pierwszego dnia miesiąca, w którym stwierdzono wystąpienie co najmniej jednej z przesłanek.

Ponowne skorzystanie ze zwolnienia będzie mogło nastąpić nie wcześniej, niż po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja o utracie prawa do tego zwolnienia stanie się ostateczna i wymagać będzie złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -16

  KODi_gość

  29.09.2022, 08:32

  Płody w kompostowniku.

  Przez rząd PiS wiele przydomowych aborcji to niezaprzeczalny fakt. Magda Lempart ostrzegała.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx5 
 • -3

  eko fan_gość

  29.09.2022, 18:46

  wracam do początku

  tnij.tcz.pl/?u=097747

  Cytuj
  IP: 185.167.xx5.xx5 
 • +2

  observeur_gość

  01.10.2022, 00:13

  Nie wierm co za pedalstwop wymysliło ulge 5zł za kompostownik przydomowy, ale wymysliło. Ze tez ktos dał sie zrobic na taką ulgę, a teraz bedzie musiał wpuscic urzednika na swoja posesję. Trzeba miec cos nieteges z klepakmi , zeby wpuscic sie z taka ulgą w jkanał.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.