Kto będzie walczył o władzę w Pelplinie?

Tomasz Czerwiński (fot. tcz.pl)
Tczew - Kto będzie walczył o władzę w Pelplinie?

zobacz galerię zdjęć: 2
Już trzech oficjalnych chętnych do fotela burmistrza Pelplina. Do grona kandydatów dołączył ostatnio Tomasz Czerwiński, który od kilku miesięcy pełni funkcję burmistrza, zastępując Patryka Demskiego, który przyjął wcześniej posadę wiceprezesa Lotosu.

Jeszcze niedawno wydawało się, że w Pelplinie kampania będzie nudna - i że pewnej reelekcji może się spodziewać się Patryk Demski. Tymczasem choć wcześniej Demski deklarował, że będzie ubiegać się o drugą kadencję, to ostatecznie zrezygnował, przyjmując intratną posadę wiceprezesa spółki Lotos. Kto będzie zatem rządził w Pelplinie? Ostatnio chęć podjęcia odpowiedzialności za losy gminy wyraził Tomasz Czerwiński, który teraz pełni obowiązki burmistrza:

- Od 15 czerwca pełnię funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. To wielki zaszczyt i jednocześnie wielka odpowiedzialność. W swojej codziennej pracy dla Państwa wykorzystuje 10-letnie doświadczenie, jakie nabyłem pracując w Pelplińskim Samorządzie. W kończącej się kadencji Gmina Pelplin realizowała wiele zadań poprawiających stan infrastruktury drogowej, sportowej i szkolnej. Realizowane były projekty społeczne, takie jak Senior plus, budowa żłobków i placów zabaw oraz projekty edukacyjne. W nadchodzącej kadencji chce być Państwa gwarantem zrównoważonego rozwoju całej gminy, gwarantem pozyskiwania środków zewnętrznych, gwarantem budowy infrastruktury mieszkaniowej, drogowej i rekreacyjnej, gwarantem poprawy jakości środowiska naturalnego, jak również gwarantem dialogu. W związku z powyższym w nadchodzących wyborach samorządowych będę kandydował na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. - napisał na Facebooku, Tomasz Czerwiński.

Dotąd Czerwiński był m. in. kierownikiem Referatu Społecznego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin, dwukrotnie radnym powiatowym, a także asystentem Andrzeja Lissa, pelplińskiego posła Prawa i Sprawiedliwości w latach 2002-2007.


Kto jeszcze stanie w przedwyborcze szranki? W połowie sierpnia obyła się konferencja prasowa Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej, na której przedstawiono kandydaturę Mirosława Chyły do fotela burmistrza Pelplina:

- Przyjąłem propozycję kandydowania jako wielkie wyróżnienie, ale też wielką odpowiedzialność. Chcę poddać moje moje 12-letnie doświadczenie samorządowca weryfikacji mieszkańców - mówił Chyła podczas konferencji - Zależy nam na tym, by przywrócić realny wpływ na to, co dzieje się w gminie. Mniej PR - więcej działania.


Jeszcze w maju, swoją decyzję przekazał mieszkańcom inny kandydat - dotychczasowy wiceburmistrz - Dariusz Górski.

-
Dziękuję za słowa wsparcia, które przekazaliście mi w ostatnich dniach osobiście, telefonicznie oraz za pomocą mediów społecznościowych. Wasza przychylność oraz zaufanie, którym mnie obdarzyliście utwierdziło mnie w przekonaniu, że praca jaką wykonałem w ciągu ostatnich lat na rzecz mieszkańców Gminy Pelplin została pozytywnie oceniona. Wierzę, że wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej. Dlatego chcąc kontynuować moją służbę publiczną zdecydowałem się kandydować w najbliższych wyborach samorządowych na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. - poinformował na portalu społecznościowym, Dariusz Górski.


Czy to już ostateczna lista kandydatów? Pełną listę kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów, zgodnie z kalendarzem wyborczym, mamy poznać do 26 września. Wybory zaplanowano na 21 października. Druga tura 4 listopada.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  korner_gość

  04.09.2018, 14:34

  Demski to nie samorządowiec!!!!!!!To jakiś kasiarz!!!!!Pana Antczaka na burmistrza Pelplina!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • -8

  .._gość

  04.09.2018, 20:48

  .

  Zazdrościsz mu?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx1 
  +2

  kikik_gość

  04.09.2018, 22:27

  dobry żart

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx1 
 • -9

  Marzenka_gość

  04.09.2018, 14:52

  pytam się

  a kto wszedł za czerwińskiego do rady powiatu?

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +18

  Emigracja_gość_gość_gość_gość__gość

  04.09.2018, 15:18

  Mądry Polak ?!

  Jeśli mieszkańcy Pelplina mają rozum, to drugi raz na lep nie dadzą się złapać ! Mieszkaniec Pelplina ,bez partyjny i w głowie z mózgiem !!!! Broń Boże z PiS !!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx1.xx3 
 • +4

  Stirlitz_gość

  04.09.2018, 18:46

  Rasowe i z rodowodem

  Górski ,Augustyniak i kto jeszcze z rodowodem z psiarni na eksponowane stanowiska samorządowe.?

  Odpowiedz
  IP: 185.89.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.