Wakacje z Fabryką Sztuk

Fabryka Sztuk (fot. Rafał Grzenkowski)
Tczew - Wakacje z Fabryką Sztuk
Jak co roku Fabryka Sztuk zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego spędzenia wakacji. Oferta edukacyjna przeznaczona jest dla grup zorganizowanych i indywidualnego odbiorcy.

GRUPY ZORGANIZOWANE (półkolonie)
Zapisy: tel. 58 530 44 81
bezpłatnie


>> Warsztaty artystyczne
? towarzyszące wystawie grafik Picassa: geometryczny obraz, kolaż
? towarzyszące wystawie pamiątek z Meksyku: malowanie na sztalugach, interaktywne zwiedzanie wystawy
? inne: warsztaty świecowe, ozdoby ze sznurka, magnesy, malowanie piaskiem, malowanie gąbką
>> Gry i zabawy na dziedzińcu
>> Zwiedzanie stałych i czasowych wystaw z przewodnikiem
>> Spacery po mieście z przewodnikiem


ODBIORCA INDYWIDUALNY
Z myślą o tczewianach, którzy nie wyjechali na wakacje, a także o turystach przybywających do Tczewa przygotowaliśmy następujące atrakcje:

Warsztaty rodzinne
Zapisy:
www.fabrykasztuk.tczew.pl bezpłatnie
W poniedziałki o godz. 16.00, czwartki o godz. 14.00 oraz soboty (z wyjątkiem 2 i 16 lipca) o godz. 12.00 odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci kształtują małą motorykę, poznają różne techniki plastyczne, rozwijają swoją wyobraźnię i dowiadują się, jak wykorzystać niepotrzebne już przedmioty do zrobienia zabawek czy też ozdób. Każdy warsztat - to inna tematyka.


Warsztaty dla dorosłych
Odpłatnie

Ceramika - poniedziałki 17.30 - lepienie z gliny oraz szlifowanie, w efekcie czego powstają miski, dzbanki, wazony; odpłatność: 25,00 zł (bilet pełnopłatny); 22,50 zł (z Metropolitalną Kartą do Kultury), 12,50 zł (z Kartą Mieszkańca Tczewa) bez zapisów
Decoupage - 6 sierpnia o 11.00; odpłatność: 40,00 zł (bilet pełnopłatny), 36,00 zł (z Metropolitalną Kartą do Kultury), 20,00 zł (z Kartą Mieszkańca Tczewa), zapisy: www.fabrykasztuk.tczew.pl

Zwiedzanie wystaw

Bez zapisów, bezpłatnie

>> w siedzibie głównej
przy ul. 30 Stycznia 4
Grafika nieokiełznana Pablo Picasso, Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek, Skarby Fabryki Sztuk, fotografie Artura Michelisa, komiks Martyny Serockiej, malarstwo Danuty Joppek

>> w kamienicy
przy ul. Podmurnej 15
Nie tylko sombrero, Galeria Henryka Kudzio (kopie dzieł wielkich mistrzów malarstwa), Kazimierz Zimny - tczewski olimpijczyk,
>> w kamienicy
przy ul. Podmurnej 12
Z Tczewa na morza i oceany - wystawa poświęcona Szkole Morskiej

>> w plenerze
Od Nowego Miasta... do Osiedla Garnuszewskiego (Aleja Zwycięstwa przy iglicy), Historia Osiedla Staszica (ul. Pionierów 7), Suchostrzygi - wieś, która stała się miastem (ul. Żwirki, przy fontannie), Tczew - zapamiętani i znani (ul. Żeglarska, bulwar nadwiślański), Antoni Czortek - bokser z Kociewia (plac przed dworcem kolejowym), Obrazy światłem malowane... - druga edycja wystawy o witrażach (ul. Jarosława Dąbrowskiego, deptak)


Rodzinne spacery po mieście
7 sierpnia godz. 12.00 , zapisy:
www.fabrykasztuk.tczew.pl bezpłatnie
A gdyby tak wybrać się na Stare Miasto i spotkać średniowieczną damę czy też inne historyczne postacie? Ciekawe, jaką historię miałyby do przekazania. O tym przekonają się uczestnicy nieoczywistego spaceru po Starówce.


Konkursy

>> Wakacje z aparatem
Kolejna edycja fotograficznych zmagań pod Patronatem: Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna, Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Partnerem konkursu jest Studio Foto Video Tomasz Telefus w Tczewie. Temat konkursu: nokturn. Konkurs trwa do 30 września.
>> Pozdrowienia z...
Kolejna edycja konkursu plastycznego polegającego na zaprojektowaniu awersu kartki pocztowej. Konkurs trwa do 7 października.

Imprezy plenerowe

>> Zaczarowane wakacje
3 lipca godz. 12.00-15.00, bez zapisów, bezpłatnie
Dziedziniec Fabryki Sztuk zamieni się w magiczną krainę. Wyrosną wielkie grzyby, pojawią się dziwaczne siedziska, a ulubione przez dzieci słodkości przybiorą nietypowych wielkości. Przed małymi gośćmi wiele wyzwań i zaskakujących zwrotów akcji.

>> Meksykańskie wakacje
16 lipca godz. 12.00, zapisy: www.fabrykasztuk.tczew.pl bezpłatnie
Zabawa w meksykańskim stylu na ul. Podmurnej 15. Wyścigi w sombrero, wspólne przyrządzanie owocowej sałatki, rozpoznawanie nazw owoców i warzyw, kolorowanie i zwiedzanie wystawy pamiątek z Meksyku.


Muzyka na dziedzińcu

13 sierpnia godz. 18.00,
bez zapisów, bezpłatnie
>> L'Aperitif (wokal, akordeon, kontrabas)

Drukuj
Prześlij dalej