Zobacz niezwykłe zdjęcia Tczewa i pomóż stworzyć wyjątkową kronikę miasta!

Fotografie z "Albumu Tczewskiego" (fot. mat. prasowe)
Tczew - Zobacz niezwykłe zdjęcia Tczewa i pomóż stworzyć wyjątkową kronikę miasta!

zobacz galerię zdjęć: 32
W ramach obchodów 100-lecia powrotu Tczewa do Polski ukazała się kolejna publikacja Józefa Golickiego pt.: "100 fotografii Tczewa na 100-lecie niepodległości 1920-2020". Na 210 stronach formatu 22 x 24 cm autor przedstawił 320 zdjęć, w tym 100 dużych, tytułowych. Fotografie są ułożone chronologicznie i ilustrują blisko 100 najważniejszych wydarzeń, tematów z najnowszej historii Tczewa. Wszystkie tematy są odpowiednio opisane, scharakteryzowane. W książce wykorzystano zdjęcia od blisko 70 osób i instytucji, w tym wiele nigdy wcześniej niepublikowanych.

Józef Golicki w związku z przygotowywaniem kolejnych książek - albumów poświęconych najnowszym dziejom Tczewa, przede wszystkim z serii "Album Tczewski. Fotografie", apeluje do tczewian o udostępnienie fotografii z prywatnych zbiorów.

- Razem stwórzmy kronikę naszego miasta. Dzięki setkom tczewian idea tczewskiego pamiętnika i opisanie dziejów miasta za pomocą obrazów staje się możliwa. Głównymi jej twórcami, bohaterami są tczewianie udostępniający archiwalia. Do tej pory w cyklu "Album Tczewski. Fotografie" ukazało się 10 albumów, pięć pokazuje życie mieszkańców, widoki miasta i prezentuje różne wydarzenia, uroczystości, publiczne imprezy itp. do 1945 roku i pięć jest poświęconych okresowi po 1945 roku. Osoby, które zechcą udostępnić swoje zbiory proszone są o kontakt tel. 58/ 531-11-45 lub 692 311 363. Fotografie po wykorzystaniu (skanowaniu) będą niezwłocznie zwracane. - mówi Józef Golicki.

Osoby, których zdjęcia zostaną opublikowane w książkach otrzymają bezpłatne egzemplarze publikacji, a ich nazwiska zostaną zamieszczone w wydawnictwach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  D fense _gość

  27.02.2020, 09:34

  więcej więcej !!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA